Żylaki – jak dbać o nogi ?

Choroba żylakowa, towarzyszy wielu ludziom. Wydawać by się mogło, że tylko kobiety mogą na nią cierpieć. Nic bardziej mylnego. Mężczyźni także zapadają na chorobę żylakową, dlatego zarówno im jak i kobietom często są polecane rajstopy przeciwżylakowe, które mogą zapobiec powstaniu choroby.

Czy pończochy przeciw żylakom działają?

polecane rajstopy przeciwżylakoweOdpowiadając na pytanie, czy pończochy lub rajstopy przeciwżylakowe działają, należy powiedzieć, że tak oczywiście działają. Natomiast trzeba się zastanowić jakie rajstopy wybrać. Często słyszymy o markach niektórych rajstop , tak samo jest z tymi, które zapobiegają lub leczą żylaki. Ważne, aby polecane rajstopy przeciwżylakowe odpowiadały nam i by było nam w nich w miarę komfortowo. Rajstopy przeciżylakowe dzielą się na rodzaje takie jak: profilaktyczne, pierwszej klasy kompresji oraz drugiej klasy kompresji. To, że ktoś powie, że polecane rajstopy przeciwżylakowe są dobre dla niego, nie oznacza, że dla nas też będą idealne. Przed kupnem takich rajstop należy zasięgnąć konsultacji u lekarza, aby rozpoznał stopień żylaków, lub chociaż zasięgnąć porady aptekarza, który na pewno miał do czynienia z tego typu bielizną. Każdy z nas może zapaść na chorobę żylakową. Zapewne panowie będą wstydzić się noszenia rajstop, ale czego nie robi się dla zdrowia. Niektóre polecane rajstopy przeciwżylakowe są dostępne w wersji z palcami lub bez i wykończone taśmą. Są zazwyczaj samonośne, więc nie widać ich tak jak w przypadku niektórych zwykłych rajstop, które mogą się zsuwać z nogi. Myślę, że w tej sytuacji panowie będą czuli większy komfort.

Noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych ma sporo zalet. Dzięki nim poprawia się krążenie w kończynach, przynoszą ulgę zmęczonym nogom, zapobiegają pojawianiu się pajączków oraz zmniejszają ryzyko pojawienia się poważniejszych zmian żylnych.