Kraków jest bardzo często odwiedzanym przez turystów miastem, jednak bardzo dużo ludzi żyje tam na co dzień. Nic więc dziwnego, że tak jak w wielu miastach Polski, wciąż powstają nowe osiedla, a stare są remontowane, zmieniają swoich właścicieli lub po prostu wpasowały się w styl funkcjonowania miasta. Czy właściciel wielu budynków ma czas na odpowiednie nimi zarządzanie?

Firmy zarządzające nieruchomościami

zarządzanie nieruchomościami w KrakowieZapotrzebowanie na zarządców nieruchomości stale rośnie, więc powstało już kilka firm, które w swojej ofercie posiadają kompleksowe zarządzanie nieruchomościami w Krakowie. Z tych usług korzysta coraz większa grupa inwestorów. Podstawową przyczyną jest to, że aby pełnić funkcję zarządcy nieruchomości, trzeba przejść odpowiedni kurs. Aby pełnić taką funkcje w społeczeństwie, potrzebna jest bardzo specjalistyczna wiedza zarówno z zakresu prawa cywilnego jak i prawa budowlanego. Zarządzający ma przede wszystkim reprezentować dany obiekt i dbać o to, aby wszystkie formalności z nim związane zostały dopełnione. Nic więc dziwnego, że właściciele chętnie korzystają z takich usług. Wszystkie formalności z zakresu ubezpieczenia budynku, jego obsługi technicznej i prawnej są odsunięte od właściciela i dba o nie wykwalifikowany pracownik. Szczególnie w nowych obiektach, w których obowiązuje jeszcze zasada rękojmi i gwarancji, zarządca obiektu pełni funkcję łącznika pomiędzy wykonawcą a mieszkańcami.

Jeśli chodzi o obsługę nieruchomości biurowych, to przedsiębiorstwa oferują również ich obsługę. Będzie ona oczywiście obejmowała zupełnie inne problemy i zagadnienia. W taki przypadku może to być prowadzenie księgowości, pośrednictwo w najmie lokali lub dbanie o utrzymanie obiektu w czystości oraz dobrym stanie technicznym. Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie takiej firmy, to bardzo wiele obowiązków jest zdjęte z naszych barków.