Kraków jest gęsto zaludnionym miastem z bardzo dużą liczbą zmotoryzowanych osób. Jazda samochodem jest szybsza i wygodniejsza, niż przemieszczanie się komunikacją miejską, dlatego tak dużo osób szybko robi prawo jazdy.

Kto uczy na kursach prawa jazdy?

prawo jazdy w KrakowieJakość szkolenia zależy od wykształcenia i doświadczenia instruktora, który naucza przyszłych kierowców. Im lepszy instruktor, tym lepiej się nauczymy jeździć. W krakowskich szkołach jazdy są zatrudniani wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie w szkoleniu kursantów, więc możemy być spokojni o poziom nauczania. Prawo jazdy w Krakowie i dowód rejestracyjny, upoważnia mieszkańców miasta do darmowych przejazdów komunikacją miejską w dni, kiedy jest duży smog. Choć to nie jedyny powód dla jakiego warto posiadać czynne prawo jazdy. Jest ono przydatne w pracy, w codziennym życiu, czy na wakacjach. Żeby zaliczyć egzamin na prawo jazdy, musimy się wszystkiego od podstaw nauczyć w szkole jazdy. Kurs jest podzielony na część teoretyczną, na której instruktor naucza zasad poruszania się po drogach zgodnie z kodeksem. Zanim kursant wyjedzie na krakowskie ulice, musi znać znaki drogowe i wiedzieć co mu wolno, a czego nie na drogach. Część praktyczna zaczyna się od wizyty na placu manewrowym, gdzie musimy się nauczyć jeździć po łuku do przodu i do tyłu, a także ruszać z zaciągniętego hamulca. Kolejnym etapem jest nauka na ulicach miasta, gdzie poza opanowaniem samochodu, trzeba jeszcze kontrolować otoczenie.

W Krakowie egzaminatorzy są bardzo wymagający, więc zdawalność za pierwszym razem jest nieco niższa niż w pozostałych miastach i wynosi tu około czterdzieści procent. Krakowianie najczęściej robią prawo jazdy kategorii B, uprawniającej do prowadzenia samochodu osobowego.