Zakup skutera dla inwalidy

W sklepach medycznych można kupić wszelkie artykuły niezbędne do codziennego funkcjonowania dla osób niepełnosprawnych i wymagających rehabilitacji. Kupimy tu wózek inwalidzki, skuter, czy balkonik do poruszania się.

Ile kosztuje skuter elektryczny dla inwalidy?

skutery elektryczne inwalidzkieOsoby niepełnosprawne najczęściej są na rencie, lub innym zasiłku pielęgnacyjnym. Ich środki finansowe są raczej niewielkie, więc nie stać ich na zakup samochodu, czy wynajmowanie specjalnego transportu. Alternatywą mogą być skutery elektryczne inwalidzkie, których cena jest dużo niższa od samochodu. Najtaniej skuter kupimy w sklepach internetowym, albo na stronach producenta danego sprzętu. W niektórych przypadkach zakup skutera może być w pewnej kwocie dofinansowany przez specjalny fundusz państwowy. Za skuter elektryczny trzeba zapłacić od czterech do nawet dwunastu tysięcy złotych. Posiadają one wygodne, obrotowe fotele z regulowanymi zagłówkami, podłokietnikami i możliwością ustawiania wysokości siedziska. Inwalida prowadzi skuter za pomocą rąk, gdyż kieruje nim kierownicą i zamontowanym na niej panelem sterowania. Znajdują się na nim przyciski odpowiadające za jazdę do przodu, ustawianie prędkości, czy hamowanie. Ponadto skuter posiada oświetlenie tylne i przednie, lusterka boczne, czy praktyczny koszyk na kierownicy. Niektóre modele posiadają trzy, lub cztery koła, które zostały wyposażone w funkcję przeciwdziałającą wywróceniu się, więc jazda takim pojazdem jest stabilna i bezpieczna. Można z niego korzystać przez większą część roku.

Zakup nowego skutera inwalidzkiego może być sporym wydatkiem dla osoby niepełnosprawnej, dlatego istnieje też możliwość kupienia używanego modelu, lub wynajęcia go na określony czas. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo jest dużo tańsze.