Wiele osób boryka się z pleśnią, która pojawia się na ich ścianach. Zazwyczaj kupują oni środki, dzięki którym można się jej pozbyć, jednak nie zawsze dają one takie efekty, ponieważ problem leży głębiej i aby się go pozbyć musimy znaleźć przyczynę.

Hydroizolacja, czyli zabezpieczenie piwnicy od wewnątrz

hydroizolacja piwnicyDla domów podpiwniczonych największym zagrożeniem jest woda gruntowa, ponieważ może ona doprowadzić do zawilgocenia ścian naszej piwnicy. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możemy się przed tym uchronić lub jeśli nasze ściany zostały zawilgocone to możemy zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wilgoci. Jak wiadomo woda gruntowa jest w stanie przedostać się przez każdą, nawet najmniejszą szczelinę i doprowadzić do pojawienia się pleśni oraz grzybów, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego oszczędzanie na materiałach hydroizolacyjnych to ogromny błąd. Ale co w przypadku gdy wilgoć już pojawiła się w na ścianach? Czy trzeba odkopywać fundamenty, aby je zabezpieczyć? Otóż okazuje się, ze nie. Są sposoby, dzięki którym możemy je zabezpieczyć od wewnątrz. Hydroizolacja piwnicy odbywa się w kilku etapach w zależności od poziomu zawilgocenia. Najlepszym rozwiązaniem naszego problemu z wilgocią będzie zastosowanie mineralnych materiałów hydroizolacyjnych, które bardzo mocno wiążą się z podłożem, które można stosować na zawilgoconym podłożu. Jednak, aby była ona skuteczna musi zostać wykonana przez doświadczonych specjalistów, dlatego lepiej zastanowić się nad wyborem firmy, której zlecimy to zadanie.

Jak widać hydroizolacja ma ogromne znaczenie. Jeśli jednak okaże się, że mamy problem z pleśnią i grzybami to warto zastanowić się czy nie wynika to ze źle wykonanej lub uszkodzonej hydroizolacji. Pleśni i grzybów pozbędziemy się wówczas gdy znajdziemy źródło problemu.