Dzieci już od najmłodszych lat precyzują swoje pierwsze pasje. Z biegiem czasu ulegają one przemianom. Nie zmienia to jednak faktu, że już roczne dziecko ma swoje ulubione zabawki, postacie czy też bardziej ogólne zainteresowania. Na przykład bardzo dużo maluchów ma swojego rodzaju małego bzika na punkcie pojazdów uprzywilejowanych czy też budowlanych. 

Zabawki w postaci sprzętów budowlanych

plstikowa wywrotka budowlanaPierwsze zainteresowania i pasje naszego dziecka kształtowane są w dużej mierze przez otoczenie i to, w jaki sposób my, czyli rodzice na nie reagujemy. Im więcej coś w nas wywołuje emocji, tym większe prawdopodobieństwo, że nasze dziecko zrobi to samo. Na przykład- malec, który uwielbia koparki i inne budowlane pojazdy, entuzjastycznie na nie reagując, bardzo prwadopodobne, że ma na co dzień do czynienia z jakąś budową, o której opowiadają mu cały czas jego opiekunowie. . Dla dziecka staje się to wielką atrakcją. Do zainteresowań dzieci dorzucają swoje trzy grosze producenci zabawek, a wręcz można powiedzieć, że korzystają z okazji. Maluch zafascynowany przykładowo  pojazdami budowlanymi, widząc, ze na półce sklepowej stoi plastikowa wywrotka budowlana raczej nie przejdzie obok takiej zabawki obojętnie. Producenci dbają o to, aby takie samochody do złudzenia przypominały te jeżdżące po budowach, a zarazem aby były atrakcyjne wizualnie i bezpieczne dla maluchów. Wywrotki są najczęściej doskonałym narzędziem do zabawy w piasku. Pozwalają dziecku odtwarzać w  zabawie to, co zaobserwował na żywo.

Jednymi z ulubionych zabawek młodszych dzieci są różnego rodzaju pojazdy. Od tych uprzywilejowanych, aż po budowlane sprzęty. Na półkach sklepowych możemy z łatwością dostrzec liczne zabawkowe imitacje takich aut.  Są one doskonałe do zabawy na przykład w piaskownicy.