Aby móc skutecznie zniwelować ilość wypadków drogowych nocą stosuje się zaawansowane systemy oświetleniowe, które umożliwiają ich redukcję aż o 30- 45%. Oświetlenie takie oczywiście musi posiadać odpowiednie certyfikaty i rzecz jasna spełniać wszelkie normy regulowane przez państwo i Unię Europejską. Takie rozwiązania są chętnie i często stosowane , że często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele wymagań muszą spełniać współczesne źródła światła.

Projektowanie systemu oświetlenia dróg

energooszczędne oświetlenie drógDo oświetlania powierzchni i obiektów infrastruktury drogowej uczęszczanych przez pojazdy samochodowe system oświetleniowy przechodzi szereg prób i kontroli. Musi spełniać wartości luminancji i posiadać odpowiednie widma emisyjne. Ponadto przy tak wielkiej skali użytkowania bardzo duży nacisk kładzie się również na jego energooszczędność. Energooszczędne oświetlenie dróg to przede wszystkim światło niebieskie i inne barw zimnych bardziej widoczne podczas nocnej jazdy samochodem. Stosowane źródła światła są różne, lecz technologie produkcji i rozwój promują już głównie oświetlenia LED. Diody łączą w sobie wiele zalet, ale przede wszystkim ich używanie jest znacznie tańsze niż innych źródeł światła co daje im niebagatelną przewagę. W skali województwa albo krajów pozwala to samorządom i innym organizacją zaoszczędzić setki tysięcy złoty na oświetleniu. Producenci oraz projektanci oświetlenia kładą największy nacisk nie tylko na energooszczędność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika takich źródeł światła. W żaden sposób rozwiązania używane przez projektantów oświetlenia, nawet najbardziej wymyślnego i ozdobnego, nie mogą wpływać na jego użyteczność i gwarancje bezpieczeństwa użytkowników.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają uzyskać bardzo długotrwałą użyteczność instalacji oświetleniowych przy jednoczesnej minimalizacji kosztów konserwacji. Tak więc oświetlenie najwyższej jakości jest sumą bardzo nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań łączących w sobie niebagatelny nacisk na bezpieczeństwo i użyteczność. Współpraca producentów najlepszego oświetlenia i ich projektantów pozwana na uzyskanie najlepszej jakości światła jakości w najtańszym możliwym wydaniu.