Aby robić setki kilometrów rowerem trzeba posiadać taki sprzęt, który na pewno będzie bezawaryjny. chodzi o to, że jeśli wyjedziemy ponad pięćdziesiąt kilometrów poza miejsce zamieszkania, bezproblemowo wrócić. Przy zakupie roweru sportowego trzeba uwzględniać nie tylko wielkość kół, ale jego bezawaryjność oraz łatwość w naprawie, nawet w trasie.

Jaki rower sportowy kupić?

sportowy rower krossWybór na rynku jest ogromny. Osobiście polecam sportowy rower Kross. Marka słynie z tego, że ich produkty są bezawaryjne i nie stwarzają problemów podczas jazdy. Duży nacisk kładziony jest na koła, które nie mogą się wykrzywiać, a opona powinna być założona trwale i stabilnie. W tych rowerach widełki od kierownicy profilowane są specjalnie pod lekkim łukiem, który ma amortyzować koło od wszystkich drgań. Ma to duże znaczenie przy zakręcaniu na nierównych terenach. Bardzo mnie cieszy, że podczas korzystania z takiego roweru jestem w stanie go naprawić używając jak najmniej narzędzi. Do kół dodawane są specjalne uchwyty, które umożliwiają odkręcenie ich bez żadnych dodatkowych kluczy. W rowerach została ograniczona wielkość śrubek. Wszystkie są do siebie podobne, przez co rowerzysta powinien mieć przy sobie nie więcej niż cztery różne klucze do naprawy. Cienkie koła pozwalają zabierać ze sobą awaryjne dętki, które nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu rower jedzie szybciej, ponieważ jest bardziej aerodynamiczny. Jest to cecha, która uatrakcyjnia korzystanie z roweru marki Kross.

Ze swojego doświadczenia z czystym sumieniem rowery tej marki mogę polecić początkującym rowerzystom, którzy dopiero wyruszają w pierwsze trasy. Sprzęt świetnie się nadaje dla osób, które zamierzają pokonać dystans równy np. czterystu kilometrom. Nie trzeba mieć ze sobą dużo sprzętu, przez co znajdzie się miejsce na dodatkową wodę lub jedzenie.