Turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku

Im mamy więcej lat, tym częściej myślimy o starości i o tym jak będzie wyglądało nasze życie po przejściu na emeryturę. Niektórzy w tym wieku są całkowicie sprawni i tryskają energią, a inni zmagają się z poważnymi chorobami. 

Kto korzysta z turnusów rehabilitacyjnych? 

turnus rehabilitacyjny ciechocinekNie każdy ma na starość tyle szczęścia, że może wszystko robić samodzielnie. Większość osób potrzebuje stałej pomocy, albo specjalnej rehabilitacji. Osoby w podeszłym wieku mogą liczyć na wczasy w sanatorium, na które zostaną skierowane przez lekarza prowadzącego, lub mogą sobie samodzielnie za własne pieniądze wykupić miejsce na takim turnusie. Jeżeli wybieramy turnus rehabilitacyjny Ciechocinek jest najlepszym miejscem, bo ośrodki w tym mieście są najlepiej wyposażone. Seniorzy mogą liczyć na takich wczasach na profesjonalną opiekę medyczną, oraz liczne zdrowotne zabiegi, które pomagają osobom starszym szybciej wrócić do zdrowia. W Ciechocinku popularne są kąpiele solankowe i liczne inhalacje, które pomagają walczyć z chorobami układu oddechowego. Seniorzy mogą wybrać jeden spośród wielu turnusów jakie są dostępne w Ciechocinku. Najpopularniejsze, to rehabilitacyjny, rekreacyjno – sportowy, psychoterapeutyczny, czy mający na celu przystosowanie osoby niepełnosprawnej do samodzielnego funkcjonowania. Długość trwania turnusu zależy od jego rodzaju i może trwać od paru dni do nawet kilku tygodni. W ramach pobytu w ośrodku w Ciechocinku senior ma zagwarantowane komfortowe zakwaterowanie i pełne wyżywienie. 

Każdego roku bardzo dużo seniorów korzysta z takich wczasów rehabilitacyjnych. Jeżeli osoba chętna posiada stopień niepełnosprawności, to może się ubiegać o finansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w wysokości stu procent.