Szkoły nurkowania to nie tylko profesjonalizm

Rok temu okazało się, że moja bliska koleżanka zachorowała bardzo poważnie. Dopiero wtedy zdałam sobie sprawę z tego, jak kruche jest nasze życie. Ta sytuacja sprawiła, że zaczęłam się regularnie badać oraz spełniać swoje marzenia, bo nigdy nie wiemy, co się może zdarzyć na tydzień, miesiąc czy kilka lat.

Dlaczego szukałam szkoły nurkowania?

szkoła nurkowania toruńKolejnym punktem do odhaczenia na mojej liście było nurkowanie. Dlatego musiałam znaleźć miejsce, w którym pod okiem profesjonalisty nauczyłabym się nurkowania. Takim właśnie miejscem była szkoła nurkowania Toruń posiada ich kilka, a ja wybrałam jedną z nich. Chyba powinnam tak w ogóle zacząć, że dopiero niedawno nauczyłam się pływać, ponieważ do tej pory nie udało mi się nauczyć. Dlatego też chciałam spróbować nurkowania. Są ludzie, dla których nurkowanie jest celem życia, a dla mnie było zmierzeniem się z rzeczami, których bałam się do tej pory. Jednak najważniejsze to pokonać lęk. W związku z tym doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, żeby moje przełamanie się, nie poszło na marne, musiałam brać lekcje od kogoś, kto to zrozumie w jakimś stopniu. Tylko profesjonalista mógł mi nie zaszkodzić i powolnymi krokami przygotować mnie do świadomego nurkowania. Chciałam móc zobaczyć, co się dzieje pod wodą. Zejście pod wodę miało być dla mnie przygodą. Nowym zajęciem, które mnie odstresuje, a nie będzie przyczyną stresu. Nauka pod okiem profesjonalisty pozwoliła mi przede wszystkim inaczej spojrzeć na nurkowanie. Poza tym słyszałam, że nurkowanie jest formą terapii, dzięki której można pokonać własne lęki, traumy.

Jestem osobą odpowiedzialną, dlatego jeśli chcę nauczyć się nowego sportu, o którym praktycznie nic nie wiem, wolę to zrobić przy pomocy profesjonalisty. Zwłaszcza warto zdecydować się na to, jeśli boicie się panicznie danej dyscypliny, czy tak, jak ja kiedyś wody. Należy pokonywać własne lęki, ale z rozsądkiem. Pamiętajcie, nic na siłę.