Sprawdzone obuwie taktyczne

Lekkie buty były niezbędnym elementem wyposażenia każdego operatora, pracującego w mieście. W przeciwieństwie do ciężkich wojskowych butów terenowych, lekkie taktyczne obuwie znacznie ułatwiało wykonywanie najtrudniejszych działań, i umożliwiało szybkie i bezpieczne wykonanie zadań bez dyskomfortu.

Najlepsze miejskie obuwie wojskowe

polecane buty taktyczneNie każdy model spełniał jednak wyśrubowane wymagania, jakie stawiane były przez personel jednostek szybkiego reagowania. Większość butów miejskich, mimo iż wygodna i łatwo dostępna, nie była zbyt przydatna w trakcie wykonywania intensywnych zadań. Profesjonaliści wybierali więc najbardziej polecane buty taktyczne, sprawdzone przez jednostki specjalne na całym świecie. Od standardowych modeli obuwia odróżniały się one przede wszystkim poziomem zapewnianej ochrony. Oprócz elastycznych wkładek z twardego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, chroniących przed uderzeniami, mogły one być również wyposażone w dodatkowe osłony zewnętrzne, lub ochraniacze od wyposażenia interwencyjnego. Zaczepy na butach ułatwiały montaż dodatkowych elementów, ale również pozwalały na szybkie jego ściągnięcie w razie potrzeby. Z racji iż były to buty przeznaczone do pracy krótkiej, aczkolwiek bardzo intensywnej, wszystkie modele serii posiadały również membrany termoaktywne, umieszczone pod osłonami z tworzywa.

Jako że były one najbardziej wrażliwym na uszkodzenia elementem obuwia, umieszczenie je pod osłonami chroniło membrany przed zniszczeniem, aczkolwiek nie wpływało w żaden sposób na zapewnianą przez nie wymianę powietrza i odprowadzanie ciepła z wnętrza obuwia. Tworzywa z jakich uszyte był wierzchnie warstwy obuwia należały natomiast do bardzo łatwych do czyszczenia i konserwacji, a jednocześnie do bardzo trwałych.