Sposób na szkło z rysami

 

Dbając o nasze auto musimy zwrócić też uwagę na ewentualne zarysowania, ponieważ mogą powodować one zmniejszenie widoczności drogi dla nas jako kierowcy. Rysy, które są głębokie będą do usunięcia u profesjonalisty, a nawet szyba będzie do wymiany, jednak płytkie rysy możemy usunąć we własnym zakresie.

Proste usuwanie zarysowań szyb

usuwanie rys na szkleKiedy zwrócimy uwagę na to, iż na naszej szybie są zarysowania od razu powinniśmy zareagować. W końcu jako odpowiedzialny kierowca musimy dbać o to, aby w trakcie podróży mieć jak najlepsze pole widzenia. Gdy rysy są głębokie udajmy się do specjalisty. Usuwanie rys na szkle we własnym zakresie jest możliwe jedynie przy rysach płytkich. Możemy usunąć je za pomocą filcu z pastą polerską. Nałożymy je na wcześniej przygotowaną powierzchnię. Ta powierzchnia powinna być czysta i odtłuszczona, a także sucha. Następnie wypolerujmy całość stawiając na użycie największej ilości sił i ilości powtórzeń w miejscach rys, ale nie zapominajmy o reszcie szyby. Jeżeli chcemy możemy podgrzać szybę do maksymalnie 40 stopni Celsjusza, aby ułatwić sobie zadanie. Warto też pamiętać, iż wyższe temperatury sprzyjają pękaniu szyby. Kiedy skończymy polerować musimy obniżyć temperaturę szyby. Najlepiej zrobić to spryskując powierzchnię zimną wodą i gołą dłonią rozsmarowując płyn. W ten sposób unikniemy zagrożenie pęknięcia szyby. Mimo to polerowanie jest usuwaniem problemu, a warto zainteresować się sposobami na minimalizowanie ryzyka rys.

Zadbajmy o kontrolowanie naszych wycieraczek, jakości ścierki do pielęgnacji szyb i ewentualnych możliwości zewnętrznych niezależnych od nas samych. Jednak w przypadku pojawienia się płytkich zarysowań niezwłocznie zajmijmy się procesem usunięcia ich z pomocą filcu oraz pasty polerskiej.