Skuteczne ocieplanie budynków pianą

Mnóstwo osób dostrzega w swoim domu taki problem, że stosują oni różnorakie systemy grzewcze ale wciąż temperatura w ich domu nie jest w pełni zadowalająca. W związku z tym warto poszukiwać problemu nie w samym ogrzewaniu a w kwestiach dotyczących izolacji termicznej. Od dłuższego czasu usłyszeć można o stosowaniu najróżniejszych metod pozwalających na ocieplanie swojego domu. 

Polecane techniki ocieplania domów 

ocieplenie poddasza pianką poliuretanowąGdybyśmy zapytali przypadkowe osoby o to jak materiał budowlany najczęściej kojarzony jest z ocieplaniem budynków to byśmy w większości przypadków usłyszeli, że styropian. Materiał ten świetnie sprawdza się w ocieplaniu od wielu lat. Niemniej jednak należałoby wiedzieć, że styropian ma też sporo wad i dostępne są obecnie rozwiązania, które skutecznie ten materiał zastępują. Przykładowo dużym uznaniem na przestrzeni ostatnich lat cieszy się ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Początkowo rozwiązania tego typu sprawdzały się jedynie w przypadku ocieplania podłogi na poddaszu. Wynikało to w dużej mierze z właściwości samej pianki poliuretanowej jaka była wówczas stosowana. Nie trzymała się ona za bardzo ścian budynku. Natomiast obecnie dostępne są takie wersje pianki, która skutecznie się ścian trzyma. Warto też dodatkowo zaznaczyć, że nowe odmiany pianki poliuretanowej pozwalają na skuteczne ocieplanie również budynków, które wykonane są z drewna. 

Na chwilę obecną szczególnie często wykorzystywanym rodzajem pianki poliuretanowej jest pianka o otwartych komórkach. Takie rozwiązania pozwalają na efektywne ocieplenie budynku przy jednoczesnym przepuszczaniu pary wodnej. W efekcie możemy w znacznym stopniu zapobiegać powstawaniu wilgoci w budynkach co ma ogromne znaczenie dla kondycji ścian całego naszego budynku.