Każda kobieta która zna Yankee Candle z pewnością ma swoje ulubione zapachy świec lub wosków. Zima nadal w pełni dlatego ja zrobiłam zapasy i dokupiłam kilka moich ulubionych zapachów. Moje kolekcje świec i wosków zawsze dopasowane są do okresu w roku. 

Moje ulubione zapachy świec i wosków

yankee candle sklepZwłaszcza podczas długich wieczorów lubię sprawić, że cały dom przyjemnie pachnie. Tak, aby chciało się w nim przebywać nawet w najmroźniejsze dni. Z kilkunastu typowo świątecznych i grudniowych zapachów miałam wybrać trzy najlepsze, ale ponieważ nie mogłam się zdecydować opiszę, aż cztery takie zapachy. Pierwszy zapach kultowy Soft Blanket z charakterystycznym pluszowym misiem na słoiczku. Jest to zapach niezwykle delikatny. Mi osobiście kojarzy się z kosmetykami dla niemowląt. Ten zapach w Yankee Candle sklep jest niezmiennie od wielu lat jednym z najlepiej sprzedających się aromatów. Mój drugi typ to Season of Peace. Świeca i woski mają kolor biały. Wyraźnie wyczuwalna nuta w tym zapachu to piżmo przez co zapach jest delikatnie męski.  Dwa pozostałe zapachy to aromaty typowo świąteczne. I chociaż święta już minęły to ciągle wracam do nich myślami i coraz częściej zapalam dwa woski: Festive cocktail oraz Christmas cookie. Pierwszy zapach to aromat zimowej herbaty lub kompotu z suszonych owoców. Bardzo mocno wyczuwam tutaj wiśnię. Zapach jest bardzo intensywny dlatego już niewielka ilość wosku sprawia, że pięknie pachnie cały dom. Drugi rodzaj zapachu, to jak sama nazwa wskazuje aromat świątecznych pierników. Ten zapach również jest intensywny, bardzo słodki i szybko wypełniający całe pomieszczenie.

Dlatego obecnie stawiam na przyjemne, przytulne zapachy kojarzące się z ciepłem, zimowymi piernikami i suszonymi owocami. Dopiero na wiosnę moje zbiory poszerzą się o świeże zapachy kwiatów.