Prace na wysokości możemy wykonywać w bardzo różny sposób. Kiedy malujemy sufit w mieszkaniu zwykle używamy do tego drabiny, jednak co w przypadku, gdy prace odbywają się na większej wysokości lub trwają przez dłuższy czasu? W zależności od naszych potrzeb i odległości wykonywanych pracy od ziemi, znajdziemy bardzo wiele propozycji na rozwiązanie tego problemu.

Lekkie rusztowania jezdne

aluminiowe rusztowania jezdneNajbardziej bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie rusztowania. Wykonywane są one z rożnych materiałów, a firmy prześcigają się w patentowaniu nowych technologii i rozwiązań. Dla małych brygad remontowych lub wykonujących roboty specjalne, doskonale sprawdzą się aluminiowe rusztowania jezdne. Docenili je już nie tylko pracownicy ogólnobudowlani, ale również elektrycy, pracownicy montujący klimatyzacje i wentylacje oraz malarze. Elementy, z których montowane jest tego typu rusztowanie są bardzo lekkie, dlatego z jego montażem poradzi sobie jedna osoba. W zależności od tego, czy rusztowanie jest przeznaczone do prac zewnętrznych czy wewnętrznych, różnią się wysokością konstrukcji i profilowaniem elementów. Kiedy platforma robocza znajduje się na znacznej wysokości, musimy pamiętać o wzmocnieniu stabilności konstrukcji. Producenci oferują różne sposoby na usztywnienie konstrukcji. Możemy albo zakotwić rusztowanie w ścianie, przy której odbywają się prace lub użyć specjalnych podpór.

Rusztowania jedne są też konstrukcjami bardzo uniwersalnymi. W zależności od tego, na jakiej wysokości będziemy wykonywać prace, możemy połączyć ze sobą różną ilość segmentów. Jest to bardzo ważne, ponieważ prace wykonywane są na różnych obiektach i konstrukcjach. Rusztowania aluminiowe tego typu są wyposażone w specjalne kółka, dzięki którym przestawienie konstrukcji w inne miejsce jest bardzo proste.