Tworzywo PCV jest wykorzystywane w przemyśle w różny sposób. Jednym z popularnych zastosowań, które przydatne okazuje się w firmach działających w różnych branżach, są kurtyny, które produkowane są z uwzględnieniem różnych opcji. Dzięki temu kurtyny te mogą znaleźć swoje zastosowanie w firmach produkcyjnych, ale również w magazynach i firmach dostawczych.

Przydatność kurtyn PCV

kurtyna pcvKurtyny wykonywane z PCV przede wszystkim swoje zastosowanie znajdują w przejściach. Jeśli projektujemy halę magazynową, na której na co dzień mają pracować ludzie, chcemy zagwarantować im możliwie jak największy komfort termiczny. Jest to trudne, ze względu na otwarte bramy, którymi wjeżdżają i wyjeżdżają samochody dostawcze. W takim wypadku pomocna może okazać się kurtyna PCV, zwłaszcza kurtyna paskowa. Tego typu kurtyna wykonana jest z szeregu pasów o kilkucentymetrowej szerokości. Pasy te wykonywane są z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu możliwe jest obserwowanie tego, co dzieje się po obu stronach kurtyny. Ze względu na jej strukturę wykonaną z pasów, możliwy jest wjazd samochodu, bez uszkodzenia kurtyny. Jej funkcjonalność pozwala na szybkie jej podnoszenie przez kształt samochodu dostawczego, a następnie jej powrót na właściwe miejsce, kiedy samochód wjedzie na halę lub z niej wyjedzie. Na rynku znaleźć można kurtyny cechujące się różną długością, co zwiększa znacząco ich funkcjonalność.

Oczywiście, producenci dostarczają nam nie tylko kurtyn paskowych, ale również wielu innych typów, które swoje zastosowanie znajdują w przypadku różnych firm, zajmujących się różnymi działaniami. Dzięki temu możliwe jest zakupienie produktu, który w największym stopniu będzie odpowiadał naszym potrzebom i spełniał oczekiwania związane z jego funkcjonalnością.