Już praktycznie całe społeczeństwo zachodu ma dostęp do bieżącej wody. Nie ma problemu z brakiem wody w kranie, ani tym bardziej potrzebny odwiedzania studni, czy pobliskich zbiorników wodnych, aby napełnić swoje naczynia. Te czas na szczęście odchodzą w niepamięć.

Współczesne problemy ze ściekami

przepompownia ściekówW niedługim czasie po rozwiązaniu problemu bieżącej wody w domach, rozwiązano również problem ścieków na ulicy. Wcześniej ludzie wylewali ścieki za okna. Niestety przychodzień mógł w łatwy sposób być oblany odpadamy innych ludzi. Potem wynaleziono kanalizacje. To bardzo dobre rozwiązanie problemu, niestety nie działa u wszystkich tak jak powinno.  Chociaż nikt już nie zostanie przez przypadek oblany ściekami, czasami dochodzi do problemów z kanalizacją. Przetkanie odpływu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ale niestety są  niektóre problemy są poważniejsze. Czasami dochodzi do sytuacji, w której brudna woda podchodzi pod odpływ. Winne takiej sytuacji jest ustawienie rur, które są ułożone powyżej odpływu. Rozwiązaniem takiego problemu jest przepompownia ścieków. Zależnie od jakości ścieków wykorzystuje się różny sprzęt. Zawsze jest to skuteczne rozwiązanie, które nie tylko zapobiegnie podchodzeniu brudnej wody pod odpływ, ale również towarzyszącym temu niedogodnościom, jak na przykład nieprzyjemny zapach z odpływu. To trudne, ale dobre i skuteczne rozwiązanie na problemy ze ściekami w domach rodzinnych i mieszkaniach. 

Nikt już nie wyobraża sobie braku bieżącej wody w kranie, a tym bardziej wylewania swoich nieczystości za okno. Kanalizacja i dostęp do wody, to takie same podstawy warunków bytowych, jak na przykład prąd. Na szczęście nie musimy przechodzi tego, przez co przechodzi nasi przodkowie, zanim w kranie popłynęła woda.