Pościel dla dziecka jest jednym z niezbędnych zakupów zanim się ono urodzi lub doskonałym pomysłem na prezent dla przyszłych lub świeżo upieczonych rodziców. Takiej pościeli potrzebnych jest kilka kompletów, zarówno do łóżeczka, jak i do wózka. Wybór pościeli dla niemowlaków jest bardzo duży, więc… co warto w ogóle kupić?

Najlepsze materiały na pościel dla niemowlaka

pościel niemowlęca handmadeWyszukując w sieci pościel dla niemowląt znajdziemy setki produktów, zarówno bardzo prostych, bardzo modnych, a czasem ze wzorami postaci z rozmaitych bajek. Możemy także znaleźć oferty pościeli handmade, gdzie sami możemy wybrać konkretne materiały (co jest szczególnie dobrą opcją, jeśli zależy nam na pościeli z różnymi wzorami z każdej strony), a czasem również konkretny rozmiar. Wbrew pozorom, pościel niemowlęca handmade nie jest wcale wiele droższa niż wiele standardowych produktów ze sklepowych półek, a decydując się na taką, zyskujemy produkt zrobiony specjalnie dla nas. Często możemy również wybrać dodatkowe dekoracje, na przykład ozdobny haft z imieniem dziecka czy naszyte kolorowe paski materiału albo inne dodatki. Wybierając taką pościel powinniśmy upewnić się, że będzie to produkt bezpieczny dla niemowlaka i jego delikatnej skóry. Zdecydujmy się więc na miękką bawełnę, która posiada odpowiedni certyfikat, to znaczy Oeko-Tex Standard 100 lub oznaczenie Tekstylia Godne Zaufania. Takie materiały są na pewno wolne od substancji alergizujących albo szkodliwych barwników.

Czasem sklepy nie informują, że ich tekstylia posiadają taki certyfikat, dlatego warto o niego zapytać. Wybór pościeli handmade z takiego materiału to dla nas gwarancja bezpieczeństwa dziecka, które dzięki temu nie będzie miało w swoim łóżeczku kontaktu z potencjalnie dla niego szkodliwymi substancjami. A rodzice do tego będą dumni z tego, że ich dziecko ma unikalną pościel.