Propaganda zdrowego stylu życia, tak bardzo w Polsce potrzebna, przeszła na kolejne stadium rozwoju. Do tej pory bardzo modne było chodzenie i ćwiczenie na siłowni.

Zawód trenera osobistego można wykorzystać do robienia kariery

trener osobistyTeraz rozwój mediów a zwłaszcza social media spowodował, iż bardzo popularne stały się blogi trenerek personalnych, czy trener osobisty. Powstało ich w ostatnim czasie w Polsce kilka i każda z nich zyskała już kilkutysięczna widownię. Prym wiodą dwie: jedna z zawodu sportowiec i żona innego znanego sportowca oraz druga, która skończyła kilka kursów fitness ale największa zasługa w rozwoju internetowych ćwiczeń leży właśnie po jej stronie. Jak obie zgodnie przyznają są trenerami personalnymi każdej z osób, która chce z nimi ćwiczyć. Obie panie za pomocą różnego rodzaju zdjęć czy filmików nawołują do wykonywania ćwiczeń oraz dbania o piękną, szczupłą sylwetkę. Blogerki fitness zyskują coraz większą popularność a co za tym idzie zyskują też grono przeciwników. Zarzucane są im różne rzeczy: od nieprofesjonalnego przygotowania do robienia kariery na plecach męża – czego by jednak nie mówić, zrobiły kawał dobrej roboty i dotarły do wszystkich tych, których nie udało się oderwać od monitorów komputerów przez trenerów osobistych oraz wszystkich podejmujących próby.

Oddać tez trzeba przedsiębiorczym paniom, że znalazły świetny sposób na wykorzystanie rozwoju techniki i popularności wszelkiego rodzajów komunikatorów, przy pomocy których działają. No i nie ma się co oszukiwać, na swojej popularności zarabiają i to całkiem niezłe i dlatego też zapewne znajduje się tyle naśladowczyń.