Płytki z cegły rozbiórkowej

Cegła rozbiórkowa to idealny materiał, który przypadnie do gustu osobom nie lubiącym standardowego wyglądu płytek. Każda cegła ma inny wygląd, często różnią się od siebie wymiarami. Naznaczone przez czas mają swój własny, indywidualny charakter i są nie do podrobienia. Ściana wykonana z takich płytek na pewno zachwyci każdego kto wejdzie do pomieszczenia.

Wykończenie ściany płytkami z cegły rozbiórkowej

płytki ze starej cegły rozbiórkowejPłytki wycinane z cegły rozbiórkowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Można je zastosować zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu domu. Płytki ze starej cegły rozbiórkowej wykorzystuje się do wykonania posadzki, okładziny na ścianie, obudowy kominka lub wanny oraz do parapetu. Na zewnątrz może również stanowić element elewacji. Płytki wycina się z cegieł rozbiórkowych. Najlepsze i najmocniejsze są te wycięte z cegieł klinkierowych, ale są one niezwykle rzadkie i drogie. Materiał na płytki jest oczyszczany z pozostałości tynku i często również piaskowany lub myty wodą pod dużym ciśnieniem. Ma to na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń jakie pozostały po rozbiórce. Kolorystyka takich płytek jest bardzo zróżnicowana. Najbardziej tradycyjny jest kolor czerwony i wiele jego odcieni. Oprócz tego paleta barw obejmuje odcienie od bieli do czerni. Ich kolor może być oryginalny lub pochodzić od uszkodzeń i nalotów. Zalecane jest impregnowanie wykonanych ścian i podłóg z uwagi na to, że nie wiemy ile dokładnie czasu dana cegła była wystawiona na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ściana wykończona takimi płytkami zyska wiele zalet. Jest to przede wszystkim materiał odporny na wilgoć i zabrudzenia dlatego świetnie nada się do pomieszczeń mokrych takich jak kuchnia i łazienka. Wbrew pozorom bardzo łatwo i szybko czyści się ten materiał. Płytki łatwo wkomponują się w wystrój danego pomieszczenia, dzięki swojemu uniwersalnemu i klasycznemu wyglądowi.