Wiele osób w dzisiejszych czasach posiada chociaż jedno zwierzę w domu. Jeśli jest to osoba samotna, która traktuje swojego pupila jak dziecko, wymaga jak najlepszego asortymentu zoologicznego, który właśnie my możemy jej zapewnić.

chomikOsoba, która sama posiada zwierzę w domu również jest odpowiednia, aby zainwestować w sklep zoologiczny ponieważ ze swojego doświadczenia będzie mogła doradzać klientom. Zadowolony klient jest to osoba, która na pewno do nas wróci.
Aby otworzyć sklep zoologiczny musimy spełniać następujące kryteria:
•Musimy zarejestrować swoją działalność oraz wybrać odpowiednią formę prawną jej prowadzenia.
•Jeśli chcemy nie tylko sprzedawać karmę oraz akcesoria dla gryzoni lub innych zwierząt, ale również zwierzęta musimy posiadać zezwolenie na trzymanie oraz sprzedawanie ich.
•Powinniśmy zapewnić odpowiednie warunki zwierzakom, ponieważ podczas różnego rodzaju kontroli będzie to sprawdzane i jeśli nie spełnimy wszystkich wymagań jakie są zawarte w ustawie o ochronie zwierząt nasz sklep może zostać zamknięty.
•Sprzedawane zwierzęta muszą pochodzić ze sprawdzonych oraz legalnych hodowli.

Aby nasz sklep zoologiczny jeszcze bardziej się rozwijał możemy założyć stronę internetową, która również przyniesie nam zyski. Możemy sprzedawać tam wszystkie artykuły jakie znajdują się w naszym sklepie np. transporter dla kota, smycz dla psa, karmy dla zwierząt.

Pewne jest, że na początku otworzenie takiego sklepu będzie wiązało się z dużymi kosztami. Musimy wynająć lub kupić powierzchnie użytkową, zakupić wyposażenie sklepu typu meble, regały oraz wieszaki do wystawienie towaru np. na smycze dla psa lub zabawki dla gryzoni. Zakup witamin, odpowiednich karm dla psów będzie również wiązało się z dużymi kosztami. Pełne koszty otwarcia takiego sklepu zoologicznego będą wynosiły nas od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeśli jednak nasz sklep jest położony w dobrej lokalizacji. po jakimś czasie wszystkie pieniądze nam się zwrócą.