Oświetlenie jest konieczne w każdym pomieszczeniu, a szczególnie tym, które nie ma bezpośredniego dostępu do światła dziennego. W domu dobrze jest mieć lampy z żarówkami dającymi ciepłą barwę światła, bo imituje kolor światła dziennego.

Sposób na montaż reflektorów szynowych

reflektory szynoweJeżeli urządzamy własne mieszkanie, to z pewnością się zastanawiamy jakie lamy i rodzaj oświetlenia zamieścić w każdym pomieszczeniu. W kuchni i salonie musi być jasne i punktowe, w sypialni delikatnie przyciemnione, a w przedpokoju może być boczne. Świetnym rozwiązaniem są reflektory szynowe, które możemy zamontować w dowolnym miejscu na ścianie, lub suficie. Szyny są wykonane z lekkiego aluminium w wewnątrz których umieszczone są przewody do reflektorów. Dzięki zaczepom ułożonym co pięćset milimetrów, na szynie możemy zamontować dowolną ilość reflektorów różnej wielkości. Im więcej ich zawiesimy, tym więcej światła zyskamy. Reflektory są lepsze od klasycznych lamp, gdyż dają różne światło. Mogą być punktowe, albo rozproszone. Ich szerokie zastosowanie nie ogranicza się do domowego użytku, bo mogą być stosowane w aranżacjach scenicznych, w budynkach użytku publicznego, albo w placówkach oświatowych. Ponieważ szyna, do której są przytwierdzane reflektory, jest montowana na stałe do ściany, to możliwe jest stworzenie przeróżnych kombinacji pionowych i poziomych. Jest to dość nowy sposób oświetlania pomieszczeń, ale zdobywa serca klientów i daje szerokie możliwości zastosowanie, dlatego staje się tak popularny.

Wszelkie oświetlenia, lampy i reflektory, dostaniemy w każdym markecie budowlanych, albo w salonie z oświetleniem. Cena reflektorów montowanych na szynie, zależy od ich wielkości i rodzaju. Dobre jakościowo kupimy już za około sto pięćdziesiąt złotych za sztukę.