Niejednokrotnie w naszym życiu mieliśmy przypadek, w którym mieliśmy na ciele ranę. W takich przypadkach najważniejsze jest, żeby ją dobrze oczyścić i opatrzyć. Często opatrunki, których musimy użyć na zranienie, bardzo się odznaczają, co wygląda nieestetycznie, szczególnie na nieosłoniętych ubraniem częściach ciała.

Plastry w kolorze skóry

cieliste plastry z opatrunkiemNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów opatrunków oraz plastrów używanych na ranę. Obecnie możemy je kupić nie tylko w aptekach, ale również często w supermarketach, sklepach wielobranżowych, czy drogeriach. Oczywiście decydując się na przykrycie rany pod plastrem, w pierwszej kolejności myślimy o jej ochronie przed kontaktem z różnymi czynnikami oraz przyspieszeniu gojenia. Drugą kwestią jest rodzaj takiego plastra. W przypadku świeżych ran, czy skaleczeń powinien on zawierać opatrunek, który zapewni nam komfort. Jeśli równie ważnym aspektem dla nas jest estetyczny wygląd, a rana jest w widocznym miejscu, powinniśmy zdecydować się na cieliste plastry z opatrunkiem. Takie rozwiązanie zapewni nam nie tylko ochronę zranionego miejsca, ale również to, że nie będzie się ono zbytnio odznaczać na tle skóry. A my tym samym nie będziemy zwracać na siebie uwagi odniesionym obrażeniem. Na pewno jest to lepszy sposób na opatrunek niż klasyczne, białe plastry, które są widoczne już z daleka. Jak widać opatrywanie ran może wiązać się także ze schludnym wyglądem.

Wybór rodzaju opatrunku po skaleczeniu, otarciu naskórka czy zranieniu powinien być determinowany głównie jego skutecznością i wygodą. Warto jednak zdecydować się na rozwiązania wielofunkcyjne, które oprócz doskonałego spełniania swojej funkcji posiadają wartości dodane. I tak, w przypadku cielistych plastrów są to właściwości estetyczne.