Nawet najlepsze systemy grzewcze mogą okazać się totalnie nieefektywne jeśli zamontowane są we wnętrzu budynku, który nie jest ocieplony. Bez odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej dochodzi do tego, że ciepło po prostu uchodzi z wnętrza obiektu. Jedną z najważniejszych części budynku, którą koniecznie trzeba bardzo dokładnie ocieplić jest poddasze. 

Nowe metody ocieplania domów

ocieplanie poddaszy przemyślGdy mówimy na temat ocieplania budynków to najczęściej jest tak, że przed oczami mamy symbol tego typu zabiegów, czyli styropian. Trzeba jednak zaznaczyć, że od dłuższego czasu w sprzedaży dostępne są również inne ciekawe materiały termoizolacyjne. Do najciekawszych zaliczyć można przede wszystkim piankę poliuretanową. Najczęściej materiał ten jest używany do ocieplania poddasza w budynkach. Skoro już mowa o kwestii jaką jest ocieplanie poddaszy Przemyśl jest jednym z miast, w którym mogą Państwo łatwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się takimi zadaniami każdego dnia. Pianka poliuretanowa jest materiałem, który słynie nie tylko z tego, że jest bardzo skuteczna w zatrzymywaniu ciepła ale również jest bardzo lekka. W związku z tym znacznie poszerza się zakres zastosowań takiej pianki. Możemy stosować ją już nie tylko w budynkach murowanych ale również i w drewnianych. Pianka poliuretanowa często określana jest również jako pianka PUR więc mogą Państwo spotkać się również i z taką nazwą.

Na dzień dzisiejszy w Polsce funkcjonuje już całe mnóstwo firm zajmujących się ocieplaniem poddaszy przy użyciu pianki poliuretanowej. Co ciekawe, mnóstwo osób ociepla pianką PUR również ściany budynków. Nowe wersje pianki poliuretanowej są wzbogacane w różne dodatki dzięki czemu możliwe jest stosowanie tego materiału na zewnątrz. Popularne jest nakładanie pianki również w domkach letniskowych.