Prowadzę firmę, która przez wiele lat zajmowała się jedynie praniem dywanów oraz wykładzin. Byliśmy najlepsi w swoim fachu, inwestowałam w nowe sprzęty, płyny czyszczące, jak również w szkolenia pracowników. Niestety, coraz mniej osób kupowało do domu dywany i wykładziny.

Czyszczenie narożników jako nowa usługa

czyszczenie narożników warszawaWszyscy zaczęli stawiać na panele podłogowe, nawet w firmach częściej można było zobaczyć linoleum, zamiast wykładziny. Nie chciałam rezygnować z firmy, więc musiałam rozszerzyć zakres usług, żeby wszystko było jak trzeba. Po rozmowie z pracownikami i analizie rynkowej stwierdziłam, że najlepiej będzie postawić na pranie tapicerki meblowej. W prawie każdym domu są kanapy, fotele obite tapicerką, a samo odkurzanie nie wystacza by pozbyć się z nich brudu, roztoczy, czy nieprzyjemnych zapachów. Ponadto, moje maszyny mogły być stosowane także do mebli, musiałam dobrać tylko inne środki czyszczące. Okazało się, że najpopularniejszą usługą było czyszczenie narożników warszawa. Spodziewałam się raczej starych wersalek, albo nowoczesnych krzeseł z tapicerką, a tu się okazało że Warszawiacy mają mnóstwo narożników rozkładanych w swoich salonach. Grunt, że chcieli je wyczyścić, dzięki czemu ja miałam pracę. Po kilku usługach mogłam wrzucić nowe zdjęcia na stronę internetową do sekcji przed-po czyszczeniu, tak by inni klienci widzieli jakie są efekty. Cennik także zmodyfikowałam, tak by każdy był zadowolony. To była dobra droga rozwoju i dobrze że nie zdecydowałam się na kompletnią zmianę branży.

Czyszczenie narożników, kanap, czy foteli nie jest dla mnie skomplikowane, a wiele osób zamawia u nas tę usługę. Ciesze się, że nam ufają, a przedsiębiorstwo może się dalej rozwijać. Teraz muszę dokupić jeszcze więcej płynów do czyszczenia i pewnie jeszcze jeden odkurzacz piorący.