W naszym kraju nikt nie ma łatwo, no chyba że jest się politykiem jednej z wiodących partii. Nie ma się co czarować. Dla większości osób żyjącej w naszym kraju każdy miesiąc jest walką o przetrwanie, aby do końca dopiąć domowy budżet.

Mieszkania do wynajęcia dla studentów, nie pracowników

mieszkania do wynajęcia KrakówStruktura społeczna naszego kraju jest bardzo rozbita. Jest grupa około 10 – 20% obywateli, która żyje na absolutnie wysokim poziomie niczym nie odbiegającym krajom zachodnim do których staramy się dążyć od momentu gdy w naszym kraju nastąpiła zmiana ustroju. Jakieś kolejne 40% nie jest grupą osób zbyt zamożnych, ale można powiedzieć, że mają stabilną pracę, własne mieszkanie lub dom, jakiś nieco starszy samochód i mogą sobie pozwolić na wyjazd na wakacje nad morze lub w góry. Grupa ta jest jednak stale zagrożona, ponieważ wystarczy nagła utrata pracy i może się to wiązać z szybkim spadkiem do grupy osób, która ma problemy mieszkaniowe, ma problemy ze spłatą długów i problemy ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia. Jak powinniśmy ukierunkować młodych ludzi, aby mogli należeć co najmniej do tej drugiej wspomnianej przeze mnie grupy, czyli popularnie nazywanej klasy średniej? Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią edukację tych osób. Nie jest powiedziane, że muszą być to studia wyższe. Na rynku brakuje obecnie wykwalifikowanych fachowców, którzy masowo wyjechali na zachód. Do łask wracają szkoły zawodowe i kształcenie mechaników samochodowych i pracowników budowlanych. Jeżeli jednak chodzi o pracowników z wyższym wykształceniem to można być pewnym, że pracę bez problemu znajdą osoby wykształcone w kierunkach informatycznych. Pracę bez problemu znajdą również lekarze. Niektórych specjalistów nadal brakuje i często ściąga się ich z innych krajów. Moim zdaniem nie warto jest już iść na prawo, ponieważ na ten kierunek rzuciła się ostatnimi czasy cała masa żaków i już za jakieś dwa – trzy lata będziemy mogli zauważyć przesyt absolwentów tego kierunku jak to miało miejsce na początku XX wieku w przypadku studentów administracji czy socjologii. Po ogłoszeniach „mieszkania dwupokojowe do wynajęcia Kraków” również widać ten trend. Wystarczy wejść na portal z ogłoszeniami, aby zobaczyć jaka praca w Krakowie jest obecnie popularna.

Praca ta to przede wszystkim branża informatyczna. W pracy ważne jest też zakwaterowanie. Tego w Krakowie nie brakuje i ogłoszenia w stylu „sprzedam mieszkanie czy mieszkania do wynajęcia” są na porządku dziennym.