Łazienka – jak dobrze przeprowadzić remont?

http://www.marizdekor.pl

Remont łazienki to jest bardzo poważna sprawa, i jak wszelkie remonty powinniśmy to dobrze zaplanować. Najpierw powinniśmy ustalić plan co będzie robione, czy wymieniamy rury, czy wymieniamy płytki, wannę, prysznic czy muszlę toaletową.

Niezwykle ważnym jest wymierzenie całej powierzchni i jeśli zmieniamy zagospodarowanie przestrzeni to musimy dokładnie wymierzyć co ile powinno mierzyć. I z taką listą możemy rozglądać się dopiero po sklepach budowlanych aby zorientować się w cenach. Takie ceny wliczamy do budżetu remontowego, ale pamiętajmy, że

http://www.marizdekor.pl
Źródło: http://www.marizdekor.pl

nie tylko to co widać się liczy, musimy wliczyć rury, zaprawę, klej do płytek. Powinniśmy konkretnie zdecydować się do jakiej wysokości będą klejone płytki ceramiczne. Dopiero wtedy możemy obliczyć jaką ilość potrzebujemy zakupić, wraz z niewielkim zapasem w razie pęknięcia. Jeśli mamy możliwość kupujmy materiały nawet i pół roku wcześniej, jeśli będziemy mieli wszystko wymierzone nie musimy się obawiać, że źle zakupimy. Jeśli robimy sami remont ustalmy czy wykonujemy wszystkie prace czy zlecamy też niektóre firmie oferującej usługi remontowe. Oczywiście całość prac może wykonać za nas firma remontowa. Wynagrodzenie za pracę dla takiej firmy musimy również zawrzeć w naszym kosztorysie remontu. Niektóre firmy same zajmują się zbijaniem płytek i wynoszeniem armatury sanitarnej, inne chcą aby łazienka była już przygotowania pod remont. Musimy przyszykować się, że takie zbijanie płytek to czynność bardzo głośna i niestety bardzo kurząca, dlatego warto zabezpieczyć resztę mieszkania przed kurzem.