Lakierowanie z wykorzystaniem proszku

Lakierowanie proszkowe to innowacyjna metoda lakierowania, która jest o wiele efektywniejsza od innych metod. W skrócie polega on na pokrywaniu metali nie ciekłą farbą, ale farbą w postaci proszku o dowolnej barwie. Robi się to za pomocą specjalnego pistoletu, który umożliwia nałożenie proszku na metal. Malowane elementy metalowe umieszcza się później w piecu, gdzie w odpowiednich warunkach utwardza się powłoka farby. I na tym kończy się proces.

Zalety lakierowania proszkowego

lakierowanie proszkowe bydgoszczLakierowanie proszkowe staje się coraz popularniejsze w szeroko pojętym przemyśle. Wszystkie firmy produkcyjne przerzucają się na ten sposób lakierowania metali, bo zdają sobie sprawę z tego, że jest to po prostu najefektywniejszy sposób. Efektywniejszego po prostu nie ma. Dzięki farbom proszkowym i odpowiedniemu przeprowadzeniu całego procesu lakierowania, pomalowane powłoki metali są gładkie i bardzo rzadko można spotkać się z jakimiś pęknięciami lub zaciekami. W praktyce nie występują one wcale, co jest ogromną przewagą lakierowania proszkowego nad lakierowaniem za pomocą farby ciekłej. Jeśli chodzi o lakierowanie proszkowe bydgoszcz proponuje klientom coraz większą liczbę firm. Ten fakt nie może dziwić, bo klienci widząc zalety lakierowania proszkowego, sami chcą z niego korzystać, a więc w dalszej kolejności rośnie zapotrzebowanie na takie usługi. Popularność lakierowania proszkowego w następnych latach będzie tylko rosnąć.

Lakierowanie najczęściej kojarzy się z ciekłą farbą i trudnym procesem malowania, o którym na powłoce metali zostaje wiele pęknięć oraz zacieków, które są niepożądane. Na szczęście istnieje lakierowanie proszkowe, które jest o wiele efektywniejsze. Po takim lakierowaniu żadnych skaz na pomalowanym elemencie nie będzie, a o to przecież chodzi.