Infraterapia stosowana jest coraz częściej w wielu ośrodkach SPA, rekreacyjno-sportowych i nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje, w takiej terapii wykorzystuje się promieniowanie podczerwone. Wystarczy skorzystać z sauny na podczerwień, by poddać swoje ciało dobroczynnemu działaniu takiego promieniowania.

Promieniowanie podczerwone obniżające próg bólu

nowoczesne saunyCo więcej, wcale nie trzeba chodzić do specjalistycznych ośrodków, bo taką saunę można mieć również we własnym domu czy mieszkaniu. Wystarczy zakupić kabinę na podczerwień – można kupić saunę jednoosobową, dwuosobową i nie tylko. Wtedy korzystanie z sauny będzie możliwe każdego dnia. Coraz więcej osób decyduje się na taki zakup, bo wbrew pozorom nie jest to drogie. Kabina na podczerwień kosztuje około 3 tysięcy złotych. Infraterapia ma wiele zalet, o których trzeba tutaj wspomnieć. Sauny infrared to nowoczesne sauny, w których znajdują się panele podczerwieni. Nagrzewają one ludzkie ciało bezpośrednio, docierając do skóry i rozszerzając naczynia krwionośne. Z sauny infrared można skorzystać np. przed masażem leczniczym albo terapeutycznym. Jest to idealna rozgrzewka i pobudzenie mięśni oraz narządów. Nie jest to jednak jedyna zaleta korzystania z sauny na podczerwień. Okazuje się, że jeśli ktoś korzysta z sauny regularnie, to dochodzi u niego do obniżenia progu bólowego. Dlatego warto korzystać z sauny na podczerwień, jeśli cierpi się z powodu uciążliwych i chronicznych bólów głowy (np. migreny). To samo dotyczy bólów grzbietu, stawów, różnego rodzaju nadwyrężeń i nie tylko.

Okazuje się, że promieniowanie podczerwone łagodzi nawet stany zapalne stawów. To wszystko sprawia, że naprawdę warto regularnie korzystać z sauny na podczerwień, a najlepiej posiadać taką kabinę we własnym domu, aby poczuć się zdecydowanie lepiej i zdrowiej.

Kategorie:Dom