Kołowrotek do wędki muchowej

Łowienie ryb metodą muchową to taka klasyka wędkarstwa. Jest to sposób bardzo trudny i wymaga ogromnego skupienia. Metoda muchowa polega na łowieniu drapieżników a jako przynętę stosuje się muchę wykonaną z tworzyw sztucznych. Jednym z elementów takiej muchy jest oczywiście haczyk. Wędkarstwo muchowe jest w naszym kraju bardzo popularne. 

Sprawdzone kołowrotki wędkarskie 

kołowrotki muchoweW przypadku łowienia muchowego chodzi głównie o złowienie takich drapieżników jak pstrąg, lipień oraz kleń. Jak w każdym innym sposobie wędkowania tak również w wędkarstwie muchowym bardzo istotną kwestią jest odpowiednio dobrany sprzęt. Jednym z najważniejszym elementów biorących udział w tym wędkowaniu są kołowrotki muchowe. Zasada działania oraz sam wygląd tych kołowrotków jest nieco inny niż w przypadku wszystkim znanych kołowrotków do łowienia na spławik czy grunt. W przypadku łowienia muchowego kołowrotek posiada szpulę leżącą prostopadle do wędziska. Na szpulę nie nawija się żyłki ale specjalną linkę przeznaczoną do muchowego łowienia ryb. Kołowrotki muchowe w zdecydowanej większości wykonane są ze stali. Najczęściej produkuje się je ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Niektóre wersje nowoczesnych kołowrotków wytwarza się dodatkowo z tworzyw sztucznych. Takie kołowrotki wyróżniają się tym, że są lekkie co ma ogromne znaczenie podczas wędkowania. Wędkarz podczas tej metody połowu musi dość często machać wędką więc jej waga ma kluczowe znaczenie. 

Ogólnie rzecz biorąc wędkarstwo może naprawdę mocno odprężać ale będzie tak tylko wtedy gdy będziemy dysponowali odpowiednim sprzętem. Podczas wędkowania musimy się bowiem skupiać na połowach a nie na tym czy nasz sprzęt wytrzyma. Na kołowrotkach muchowych nie warto za bardzo oszczędzać bowiem ten element wędki jest niezwykle ważny.