Jeździć na rowerze uczymy się w bardzo młodym wieku. Towarzysz nam od najmłodszych lat, wybieramy się w rodzicami na wycieczki. Wielu z nam lubi tak spędzać czas. Rowery zyskały duża popularność. Jeździmy nimi do pracy, do szkoły i czasem na urlop.

Aktywny urlop – wyprawa rowerowa na kilka dni

kilkudniowa wyprawa rowerowaChętnie spędzamy czas aktywnie. Zimą wybieramy się na narty w góry. Latem pływamy w morzu. Jazda na rowerze to aktywność, którą możemy uprawiać niemal przez cały rok. Kilkudniowa wyprawa rowerowa jest świetnym pomysłem na spędzenie długiego weekendu czy urlopu. Można ją zaplanować samemu lub wybrać gotową propozycję w biurze podróży. Jeśli lubimy jeździć na rowerze powinno znaleźć się na nią miejsce w naszym kalendarzu. Po drodze będziemy podziwiać piękne krajobrazy, zwiedzimy też wiele ciekawych miejsc, których nie odnaleźlibyśmy jadąc samochodem. Możemy wybrać się za granicę, np. przejechać malowniczo położoną trasą rowerową dookoła węgierskiego Balatonu. Po drodze mijać będziemy niewielkie miasteczka i stare winnice rozciągające się na wzgórzach. Kolejnym pomysłem jest trasa wiodąca przez norweskie fiordy. Dostarczy niezapomnianych wrażeń wizualnych. W Polsce także można znaleźć ciekawe trasy. Ilość i długość ścieżek rowerowych w naszym kraju w ostatnich latach się bardzo zwiększyła. Można np. pokonać szlak z Helu do Ustki. Wyprawy wzdłuż Bałtyku także cieszą się popularnością. Bardziej doświadczeni wybierają góry, z Zakopanego można wybrać się na kilkudniową wyprawę połączoną ze zwiedzaniem.

Od niedawna niektóre biura podróży specjalizują się wręcz w takich wycieczkach. Znajdziemy wiele ofert wypraw rowerowych zarówno po Polce jak i za granicą. Biura oferują m.in. wyprawy do Hiszpanii czy dla bardziej wytrzymałych rowerzystów przejazd trasą Tour de France.