Czy wiesz, że tradycyjne odkurzanie nie zawsze jest skuteczne? Odkurzacz to urządzenie, które podczas pracy zasysa bardzo dużo powietrza. Później to powietrze przechodzi przez filtry gdzie teoretycznie zanieczyszczenia powinny zostać zatrzymane. Z tyłu odkurzacza powietrze jest na nowo wdmuchiwane do pomieszczenia.

Centralny odkurzacz lepszy od tradycyjnego?

centralne odkurzaczeJeśli filtry w odkurzaczu nie są regularnie wymieniane to nie zatrzymują kurzu. A więc to co próbujemy posprzątać jest na nowo uwalniane do powietrza, a już po chwili kurz i drobiny brudu na nowo osiadają na powierzchniach mebli i na podłodze. Takie odkurzanie jest mało skuteczne, a większość z nas z reguły zapomina o konieczności wymiany filtrów. Coraz więcej osób decyduje się na centralne odkurzacze. Taki rodzaj odkurzacza wymaga umieszczenia w domu instalacji (w ścianach, w podłodze bądź w suficie), która będzie połączona z jednostką centralną w innym pomieszczeniu gospodarczym na przykład w garażu czy piwnicy. Jak działa taki odkurzacz? W ścianach domu zamontowane są specjalne gniazda do których podpina się rurę odkurzacza. Węże dołączone do odkurzacza z reguły są dość długiego i elastyczne dzięki temu przy mniejszych domach jedno gniazdo wystarczy aby posprzątać całe piętro. Odkurzanie jest bardzo ciche, niemal niesłyszalne. Zanieczyszczenia trafiają poprzez rurę oraz przewody instalacyjne do wspomnianej wcześniej centrali.

Odkurzanie centralne jest o wiele łatwiejsze. Nie musimy ciągnąć za sobą całego sprzętu, który jest ciężki i bardzo często obija się o meble. Nie trzeba również przepinać kabla z jednego gniazda do drugiego. Jedyne co musimy zrobić to podłączyć węża i możemy odkurzać dom nie budząc przy tym dziecka lub nie przeszkadzając domownikom w oglądaniu telewizji.

Kategorie:Dom