Jednym z rejonów Polski, na które moda powoli nastaje jest Podlasie. Jest to kraina historyczno-geograficzna, dla której jedną z możliwych etymologii nazwy jest pod-lasie w sensie bliskości lasu w tym rejonie. Dla światka korporacji, dużych firm i przedsiębiorstw jest idealnym miejscem na odskocznie od codziennego biegu ze względu na wszechobecny las oraz bliskość geograficzną dla dużych miast: Warszawy, Olsztyna czy Białegostoku.

Co sprawia, że warto jechać na Podlasie?

imprezy integracyjne podlasieRegion województwa podlaskiego, czy geograficznego Podlasia oferuje mnóstwo atrakcji o charakterze naturalnym: niezliczone rzeki, jeziora, rozlewiska, lasy. Do głównych miejsc obecności dziewiczej natury Podlasia należy Puszcza Białowieska z jej symbolem – Żubrem. Podlasie jest miejscem krzyżowania się kilku kultur: polskiej, białoruskiej, tatarskiej i żydowskiej. Odbicie różnorodności Podlasia znajdziemy głównie w architekturze. Niezliczone synagogi, meczety tatarskie czy cerkwie prawosławne budowane w drewnie są żywym dowodem historycznej różnorodności regionu i jego spuścizny. Podlasie, obok swojej pierwotności oferuje także nowoczesność w postaci tętniącego życiem Białegostoku. Białystok jest jednym z najprężniej rozwijających się miast średniej wielkości w Polsce. Jest doskonale skomunikowany drogą ekspresową z Warszawą. Dojazd ze stolicy do Białegostoku i do serca Podlasia zajmuje dziś jedynie około 2 godzin. Podlasie jest miejscem zacisznym, ale mocno doinwestowanym, z dobrze rozbudowaną bazą hotelowo-szkoleniową. Imprezy integracyjne Podlasie to idealny pomysł na ucieczkę z integracją firmową poza szary beton miast.

Poza oczywistymi walorami krajobrazowo-kulturowymi, których nie można odmówić Podlasiu, jest to również region prężnie wykorzystujący swoje położenie i potencjał do przyjmowania gości w ramach organizowania różnego rodzaju firmowych imprez o charakterze integracyjnym poprzez rozbudowę i unowocześnianie bazy hotelowo – konferencyjnej.