Jakie okulary przeciwsłoneczne na lato?

Chociaż wielu rodziców kilkulatków nie zdaje sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą silnie świecące słońce, to coraz więcej wiedzy na ten temat można zdobyć przeczesując sieć. Skutecznym sposobem zapobiegającym poparzeniom gałek ocznych jest zakładanie dzieciom okularów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Duży wybór okularów przeciwsłonecznych

okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtremPlanując wakacyjny wyjazd konieczne jest zaplanowanie w budżecie zakup porządnych ciemnych okularów dla dziecka. Silnie świecące słońce potrafi poparzyć wrażliwe gałki oczne i doprowadzić nawet do czasowej utraty wzroku. Dlatego okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem są pozycją obowiązkową na liście zakupów przed urlopem. Jednak, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo szkła takich okularów muszą być wyposażone w filtr minimum 400 UV. W krajowych sklepach można znaleźć produkty kilku firm dbających o letnie bezpieczeństwo maluchów. Oferowane przez nich okulary mają wysoki filtr, a oprawki są z odpornych materiałów. Dla najmniejszych dzieci warto wybrać elastyczne oprawki, które będą uginać się w razie przygniecenia podczas nieoczekiwanej drzemki. W przypadku ochrony niemowlaków jest to kluczowy aspekt przy zakładaniu okularów. Warto także poszukać okularów wyposażonych w specjalną gumkę podtrzymującą okulary na nosku.

Chroniąc oczy szkłami z wysokim filtrem UV nie można też zapominać o innych metodach ochrony przeciwsłonecznej. Małe dzieci mogą zsuwać okulary i pozbawiać się bariery dla niebezpiecznego promieniowania. Dlatego zawsze warto zakładać także kapelusz z rondem lub czapkę z daszkiem, które sprawią, że delikatne oczka będą ocienione nawet bez okularów przeciwsłonecznych. Taka podwójna ochrona jest zalecana przez optyków.