Gdy idziemy do czyjegoś domu, mimowolnie zwracamy uwagę na różne elementy. Między innymi na firany. Czy interesuje nas jednak na czym są one zawieszone? Zazwyczaj nie zwracamy na to uwagi. Wiele osób ma bowiem w domach bardzo standardowe karnisze, które nie przykuwają naszego wzroku.

Karnisz z ozdobami

karnisze podwójne do salonuTaki standardowy karnisz wygląda bardzo fajnie i przede wszystkim elegancko. Jednak jest klasyczny i dlatego nie wyróżnia się pośród innych rzeczy, które mamy w domu. Zupełnie inaczej ma się sytuacja z karniszami ozdobnymi. W zasadzie sam karnisz pozostaje bez zmian, zmianie ulegają jednak jego zakończenia. Taki karnisz może mieć bowiem na swoich końcach świetne ozdoby, które od razu przyciągają nasz wzrok. Na takich karniszach pojawiają się chociażby jakieś szyszki, piękne kwiaty czy też inne dekoracyjne motywy. Karnisz zatem nadal spełnia swoje podstawowe zadanie, wygląda natomiast zupełnie inaczej. Dziś bardzo popularne są karnisze podwójne do salonu. One również wyglądają bardzo elegancko i nieco inaczej niż te, które zazwyczaj widujemy w domach. Takie podwójne rozwiązanie jest bardzo dobre i zdecydowanie warto właśnie w taki model inwestować. Karnisze zazwyczaj mają przeróżne kolory. Niektóre są w kolorze zwykłego metalu, inne natomiast mają miedziany połysk. Oczywiście warto tą kolorystykę dobrać do tego, co mamy w domu. By wszystko ze sobą współgrało i by taki karnisz naprawdę komponował się z naszym wystrojem. To bardzo ważne, by osiągnąć właśnie taki spójny efekt.

Oczywiście mnóstwo osób decyduje się na zakup standardowego karnisza. Warto jednak pomyśleć o opcji bardziej dekoracyjnej. Z pewnością świetnie by to wyglądało w naszym domu. Taki karnisz pasuje zarówno do bardziej nowoczesnego wnętrza, jak i do tradycyjnego.