Jak zafarbować włosy nie niszcząc ich?

Odkąd zaczęłam farbować włosy ich kondycja znacząco się pogorszyła. Moje końcówki włosów ciągle się rozdwajały, a także stały się bardzo łamliwe. Nie wspominając już o matowieniu włosa. Jakiś czas temu jednak znalazłam alternatywę w postaci henny, która dosłownie uratowała moje włosy przed ich drastycznym obcięciem.

Naturalne kolory henny

henna kolorOd wielu lat zapuszczam włosy ponieważ marzy mi się, aby swoją długością sięgały do pasa. Niestety proces ten jeszcze do niedawna był dla mnie bardzo ciężki ponieważ moje włosy przez farbowanie stały się łamliwe, a także zaczęły mi częściej wypadać. Byłam zatem zmuszona wydawać mnóstwo pieniędzy na kosmetyki pielęgnujące, jednak jak wszystkie doskonale wiemy – rozdwojonych końcówek włosa nie da się już uratować i jedyne co możemy zrobić to po prostu je obciąć, a ja za wszelką cenę chciałam tego uniknąć. Szukając w internecie informacji na temat tego, jak odratować włosy będące w tak złym stanie natrafiłam na artykuł o hennie, a im dłużej czytałam na jej temat, tym bardziej się do niej przekonywałam. W pewnym momencie wiedziałam, że jedyne co zdoła uratować moje włosy, to właśnie henna kolor, który wybrałam był miedziany ponieważ nigdy dotąd nie miałam takiego koloru na głowie, a posiadam jasną karnację i zielone oczy toteż pomyślałam, że świetnie będzie do mnie pasował. Po wykonaniu całego procesu szybko okazało się, że artykuły nie kłamały. Moje włosy stały się lśniące, lejące i wyglądające dosłownie jak z reklamy. Nie były także oklapnięcie oraz też przestały się tak szybko przetłuszczać.

Farbuję włosy henną od ponad roku i jestem z niej niesamowicie usatysfakcjonowana. Kolor, jaki dzięki niej uzyskałam prezentuje się niezwykle naturalnie i nowo poznane osoby często są w szoku, kiedy mówię im, że naturalnie moje włosy są koloru ciemnego blondu. Henna rzeczywiście poprawiła także kondycję moich włosów dzięki czemu mogłam zrezygnować z kupowania drogich kosmetyków.