Jak wybrać najlepsze oprawki?

Okulary nadal są częściej wybierane niż soczewki kontaktowe. Są praktyczne, ich zakładanie nie wymaga wprawy, są łatwe do wyczyszczenia i spokojnie można nosić jedne przez przynajmniej kilka lat. Cenowo także wychodzą taniej, niż ciągły zakup szkieł kontaktowych, bo kupuje się je tylko raz.

Oprawki do okularów znanej marki

oprawki marki GuessW salonach optycznych można znaleźć wiele oprawek znanych firm. Są to na przykład oprawki marki Guess. Pracownicy salonu z pewnością mają doświadczenie w doborze oprawek, ale warto też znać podstawowe zasady, które ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji. Zacznijmy od koloru oprawek. Obecnie znajdziemy nie tylko oprawki jednobarwne w każdym kolorze tęczy, ale także oprawki wielokolorowe czy z wzorkami np. w lamparcie cętki. Dla osób z jasnymi włosami polecane są oprawki złote, srebrne lub miedziane, osoby ciemnowłose powinny stawiać na bardziej wyraziste kolory, takie jak czerwień, czy błękit. Kolor oprawek może także podkreślić kolor oczu. Kolejna kwestia to kształt twarzy. Do twarzy okrągłej najlepsze będą oprawki prostokątne, a osoby o wąskiej i pociągłej twarzy mogą wybrać te okrągłe. Osoby o drobnej twarzy także powinny postawić na mniejsze oprawki. Ważne jest także osadzenie noska. Jeśli chcemy optycznie skrócić nos to powinniśmy wybierać okulary niżej osadzone, jeśli chcemy do wydłużyć to nosek powinien być osadzony wyżej. Warto zaznaczyć, że do wyboru są zarówno oprawki metalowe, jak również plastikowe. Te pierwsze są nieco bardziej trwałe, ale tak samo lekkie, natomiast drugie mają więcej kolorów do wyboru.

Dobór oprawek okularowych jest bardzo prosty. Wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami, co do koloru włosów, oczy, kształtu twarzy oraz nosa a bez wątpienia kupimy oprawki, które będą podkreślały nasza urodę, a noszenie ich będzie czystą przyjemnością.