Czas leci bardzo szybko, gdy człowiek się nie nudzi – to zdanie nie jest odkrywcze, ale ostatnio szczególnie mocno do mnie dotarło. Gdy dzieci były małe pochłonęły całą moją uwagę, a świat się nie liczył. Teraz, gdy poszły do szkoły, zaczęłam skupiać się w końcu na sobie i otaczającej rzeczywistości. Ba! zaplanowałam nawet wakacje.

Wakacje na Mazurach – Polecane czartery jachtów

polecany czarter łodzi - MazuryWcześniej jeździliśmy tam, gdzie było bezpiecznie, gdzie mogłam zostawić na chwilę pociechy i choć na moment odpocząć. W tym roku postanowiłam, że pojedziemy na Mazury. Ma nie być tylko bezpiecznie, ale ma być też ciekawie i ekscytująco. Chciałam wynająć łódź. Rodzina powinna być zachwycona. Dzieciaki uwielbiają pływać, robią to od wczesnej młodości. Mąż także. Firma miała być pewna, więc wyszukiwałam coś w rodzaju polecany czarter łodzi – Mazury i faktycznie znalazłam kilka firm. Nie zależało mi na cenie. Zależało mi na pewności i solidności. Spędzając wakacje z dziećmi – choć nie chciałam, by był to priorytet – bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Już sam czarter łodzi powinien być atrakcją dla dzieci. Oczywiście musiałam wziąć sternika. To też dawało mi trochę oddechu. Gdy upewniałam się w wyborze firmy, wybrałam łódź, którą chciałam wyczarterować i pokazałam mężowi. Nie powinna to być niespodzianka dla niego. On miał mi pomóc w organizacji. Najważniejsze były dzieci, one miały być szczęśliwe i dać nam na chwilę „spokoju”. Cel został osiągnięty.

Dzieciaki były zachwycone i widziałam to po nich. Może dlatego, że pogoda nam dopisywała? Może dlatego, że była to nowość dla każdego z nas? Może też dlatego, że byliśmy razem i odpoczęliśmy, nabierając sił na resztę roku. Powód jest mało istotny; istotne jest to, że udało się to, co sobie założyłam i jestem bardzo zadowolona.