Jak używa się folii rolniczej na pryzmy?

Chcąc czerpać spore zyski z produkcji rolniczej, trzeba dbać o jej każdy etap. Nie można zaniedbać swoich upraw ani w momencie wzrostu, ani później w trakcie zbiorów czy już po nich. Wszystko musi mieć swój odpowiedni czas. Trzeba się też liczyć z różnymi warunkami pogodowymi, które przecież bywają bardzo zmienne. Rolnik musi być więc na nie przygotowany.

Ochrona zapewniana przez folię rolniczą

folia rolnicza na pryzmęBuraki cukrowe, podobnie jak inne rośliny, nie są odporne na przymrozki. Kiedy więc zostaną zebrane, a pogoda jest zmienna i może nastąpić jej załamanie, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Muszą być okryte praktycznie zawsze po zbiorach, a tym bardziej wtedy, gdy ich odbiór ma nastąpić dopiero za jakiś czas. Dobrze dobrana i zastosowana folia rolnicza na pryzmę pomaga ochronić zbiory przed mrozem i śniegiem. Bardzo niekorzystnie wpływają one bowiem na jakość buraków. Pod ich wpływem zaczynają się one odbarwiać. Mają mniejszą zawartość cukru lub mogą być nawet całkiem przeznaczone na straty. Nie warto tak ryzykować. Lepiej usypać umiejętnie pryzmy i nakryć je specjalną, białą folią, którą nazywa się też agrowłókniną. Sprawia ona, że buraki mają odpowiednią temperaturę, niezależnie od tego, czy pada śnieg, czy też puszczają mrozy. Wahania temperatur nie są wówczas tak „doświadczane” przez plony. Mają one zachowane optymalne warunki.

Oczywiście, aby tak było, trzeba przykryć je umiejętnie i dokładnie, tak aby żadna część pryzmy nie pozostała nieokryta, bo wtedy już część zbiorów będzie gorszej jakości, a od nich mogą zacząć psuć się kolejne. Odpowiednie zastosowanie folii nie zajmuje dużo czasu, a może uchronić rolnika przed sporymi stratami. Lepiej jest więc być dokładnym i zatroszczyć się także i o ten element. Taka praca się bowiem opłaci.