Ile może kosztować ozonowanie?

ozonowanie

Odkażanie naszych mieszkań powinno być tak samo ważne, jak ich sprzątanie. Dlaczego? Bowiem tylko wtedy mamy gwarancję, że nasze pomieszczenia są higienicznie czyste, wolne od wszelkich drobnoustrojów oraz mikrozanieczyszczeń.

Kto w Krakowie ozonuje mieszkania?

ozonowanieNajskuteczniejszą metodą odkażającą jest bez wątpienia chlorowanie, jednakże nie da się go stosować na każdej powierzchni. Chlor jest też wysoce toksyczny i samo wdychanie jego oparów może prowadzić do śmierci. Toteż nie stosuje się chlorowania na komercyjną skalę i wykorzystuje głównie w systemach sanitarnych oraz uzdatniających wodę pitną. Natomiast drugą, co do skuteczności, metodą odkażania jest ozonowanie. Wykorzystywany jest w niej ozon, czyli ten sam gaz, który znajdziemy w składzie ziemskiej atmosfery. Ma on silne działanie utleniające toteż doskonale nadaje się do zastosowania również w mikro skali. Udowodniono, że ozonowanie eliminuje 99,9% wirusów, bakterii, wolnych rodników i alergenów, jakie znajdziemy w naszych domach. To naprawdę imponujący wynik i nie pozostawia wątpliwości, co do skuteczności tej metody względem zastosowania na komercyjną skalę. Po skończonym zabiegu wystarczy wietrzyć mieszkanie przez około pół godziny, tak by dać czas na to, by ozon rozpadł się do postaci cząsteczek tlenu i stracił swoje odkażające właściwości. Jeżeli interesuje nas profesjonalne ozonowanie w Krakowie warto sprawdzić oferty tutejszych firm dezynfekcyjnych. Wszak to głównie one świadczą tego rodzaju usługi. Ich koszt zależy zwykle od metrażu odkażanych powierzchni.

Warto zmienić swoje przyzwyczajenia i oprócz systematycznego sprzątania domu, decydować się także, choć raz na czas, na jego odkażanie. To bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie zachowanie maksymalnej higieny jest szczególnie istotne.