Makijaże dzienne potrafią diametralnie różnić się od siebie. Dlatego producenci kosmetyków starają się wyjść na przeciw oczekiwaniom wielu kobiet tworząc różnorodne palety dopasowane kolorystycznie w taki sposób, aby każda z nas mogła znaleźć coś dla siebie.

Jak dobrać odpowiednią paletę cieni?

palety do makijażu dziennegoPrzede wszystkim w dopasowaniu odpowiedniej palety do naszego makijażu dziennego, pomoże nam kolor naszych tęczówek! Jeżeli lubisz kontrast warto wybrać odcienie, które podkreślą kolor Twoich tęczówek. Dla koloru zielonego będą to czerwienie i fiolety. Dla niebieskiego – pomarańcze, zaś dla brązowego, niebieskie odcienie oraz fiolety. Palety do makijażu dziennego występują w naprawdę różnorodnej kolorystyce dlatego nie musimy się martwić o to, czy znajdziemy odpowiednią dla siebie. Makijaż dzienny zazwyczaj jednak jest bardziej stonowany i delikatniejszy. Jeżeli zależy Ci jedynie na podkreśleniu oka, bez względu na to jakiego koloru posiadasz tęczówkę, doskonale nada się paleta z brązami. Od wielu lat panuje moda na brązowe cienie do powiek, właśnie przez wzgląd na ich uniwersalność. Każda bowiem kobieta prezentuje się w nich równie rewelacyjnie. Brąz jest także bardzo eleganckim kolorem, a zatem doskonale nada się również w przypadku makijażu biznesowego. Palety do makijażu dziennego możemy zakupić w każdej drogerii, lecz jeśli chcemy dokładnie przepatrzeć wszystkie dostępne odcienie, internet znacząco ułatwi nam to zadanie.

Niektóre palety do makijażu nie kończą się jedynie na cieniach. Coraz więcej palet zawiera w sobie także pomadki do ust, błyszczyki, a nawet bronzery, rozświetlacze i róże. Takie palety mogą zastąpić nam większość kosmetyków jakich używamy do codziennego makijażu, co nie tylko zwalnia sporo miejsca w naszej kosmetyczce, ale i pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy.