Gdzie wózki widłowe są idealnym rozwiązaniem

Jeśli potrzebujesz przewieźć ciężki ładunek w magazynie, lub na placu budowy, prawdopodobnie najbardziej przydatnym urządzeniem, w które możesz zainwestować, jest wózek widłowy! Ale dzięki szerokiemu wyborowi stylów i typów do wyboru, może być trudno ustalić, który jest najlepszy dla twojego środowiska.

Długość wideł wózków widłowych może być różna

tanie widłowe wózkiOczywiście wózki widłowe z wysięgnikiem przemysłowym znane są z dużej wysokości podnoszenia, dzięki czemu idealnie nadają się do każdej sytuacji magazynowej z regałami wysokiego składowania. Istnieją różne rodzaje wózków widłowych, które najlepiej pasują do szeregu zastosowań: Najbardziej popularne są tanie widłowe wózki stojące, które są często używane tam, gdzie na jeden ładunek jest tylko jeden ładunek. Dwa widelce z przodu wózka wsuwają się pod ładunki na paletach, aby bezpiecznie podnosić i transportować. Wózki o podwójnej głębokości są podobne, ale z dłuższymi widłami, co czyni je idealnymi do obszarów, w których w każdej wnęce jest przechowywanych wiele ładunków na paletach, ponieważ docierają one bezpośrednio do tylnej części wnęki. Wózki widłowe mają również długie widelce do przesuwania się pod ładunkiem, a także mają zdolność przyczepiania się do krawędzi w celu zwiększenia stabilności i łatwego dostępu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli w jednej wnęce znajduje się wiele ładunków, do których można uzyskać dostęp pod różnymi kątami, ponieważ ciężarówka może chwytać ładunki dalej z powrotem. na stabilnych, równych powierzchniach. Oferują prostą obsługę i mają podwójne widelce z przodu, które podnoszą i transportują ładunki.

Dostępne są różne typy, w tym modele trzykołowe, które zapewniają lepszą zwrotność, dzięki czemu idealnie nadają się do wąskich korytarzy. Są one więc prostą odpowiedzią jeśli chodzi o przenoszenie produktów na paletach z jednego miejsca do drugiego, ładowanie lub rozładowywanie transportów i czasami podnoszenie personelu na wysokość roboczą.