Jakiś czas temu, rzec by można, że już kilka lat temu postanowiłem zarobić trochę pieniędzy, a z racji, że znałem się trochę na elektronice a z wykształcenia byłem hydraulikiem postanowiłem pójść w tym kierunku, tylko nie wiedziałem jeszcze dokładnie, co bym chciał robić. Oczywiście, przyjmowałem zlecenia na ogrzewania centralne, nieraz było ich naprawdę sporo, nieraz podłączałem wodę itp.

Firma produkująca czujniki to bardzo dobry interes

czujnikAż pewnego razu, kiedy byłem zatrudniony do jednego zlecenia, nie mogłem dobrać odpowiedniego czujnika. Poczytałem trochę i stworzyłem własne czujniki termoelektryczne. Jak się okazało, nie jest to wcale tak skomplikowane, jak się mogłoby wydawać. Idąc za ciosem od razu wykonałem dwa termopary. Wszystko to było powiązane z moją działką, więc sprzęt wydawał mi się dobry. Pomyślałem więc, żeby opatentować moje produkcje, dlatego musiałem poszukać w internecie, czy nie ma już czasem tak skonstruowanego urządzenia jak moje. Na szczęście takich rozwiązań nigdzie nie było. Co więcej, nie było nawet podobnych rozwiązań! Okazało się, że ja, ze swoim świeżym podejściem wymyśliłem całkowicie nową konstrukcję, która jak się okazała była bardziej wydajna i odporna. Nie był to co prawda towar tak popularny jak czujnik pt100 ale automatyka przemysłowa zaczęła wykorzystywać moje rozwiązania, gdyż tam w szczególności liczyła się wytrzymałość. Chciałem, żeby móc dalej coś rozwijać, więc postanowiłem iść za ciosem, chociaż te już mi nie przyszły tak łatwo. Chciałem wykonać nowoczesne regulatory temperatury, gdyż wiedziałem, że tutaj też jest ważna jakość i trwałość wykonanego elementu. Regulatory mają to do siebie, że nie są trwałe, tak jak powinny być a możliwość ich uszkodzenia jest stosunkowo duża. Co więcej, czujniki temperatury mają to samo.

Niestety, nie udało mi się poprawić sukcesu moich pierwszych dzieł, jednak również miały zbyt, więc postanowiłem otworzyć fabrykę moich elementów. Najważniejsze, na czym mi zależało, to to, żeby jakość i trwałość była odpowiednia, wtedy co najmniej fabryki będą kupowały moje części. Jak się jednak okazało, pomyliłem się, ponieważ i zwykli ludzie woleli dopłacić odrobinę pieniędzy więcej, a mieć sprzęt wykonany ręcznie, z pięcioletnią gwarancją i Polskimi korzeniami..