Na układanie paneli podłogowych decyduje się obecnie bardzo dużo osób. Jest to rozwiązanie jedno z najtańszych ale zarazem wyglądających bardzo estetycznie na podłodze w naszym domu. Największą popularnością w ostatnim czasie zaczęły cieszyć się panele przypominające takie gatunki drewna jak bug czy jesion. Decydując się na zakup paneli nie możemy jednak zapomnieć o kupnie listew stosowanych do wykończenia. 

Nowoczesne listwy do paneli

listwy mdfPopularność paneli jest tak duża również z tego powodu, że panele imitujące drewno pasują swoim wyglądem do niemal każdego wystroju. Bez względu na to czy wybierzemy panele w jasnych czy ciemnych odcieniach to i tak z pewnością będą one świetnie prezentować się na podłodze w naszym salonie czy nawet w kuchni. Jak już wspomniano we wstępie, do zakupu paneli koniecznie musimy dołożyć również listwy wykończeniowe. Na chwilę obecną bardzo dużym uznaniem cieszą silę listwy MDF. Materiał ten jest pochodzenia naturalnego bowiem listwy te powstają na skutek prasowania drobno zmielonych wiórów drzewnych. To co dodatkowo wyróżnia listwy MDF to łatwość ich formowania. Listwy tego typu możemy bardzo łatwo przycinać na dowolną długość oraz przypasowywać do różnych krawędzi w pomieszczeniu, w którym ułożyliśmy panele. Montaż listew przypodłogowych jest kwestią niezwykle łatwą. Sporo listew posiada nawet wyznaczone miejsca, w których wystarczy umieścić wkręt mocujący listwy do ściany.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w listwy przypodłogowe to konieczność jeśli planujemy położyć na naszej podłodze panele. Najlepszą praktyką jest kupno listew w tym samym momencie gdy wybieramy panele. Dzięki temu będziemy mogli łatwo ocenić czy listwy jakie nas interesują będą dobrze pasować do wybranych przez nas paneli podłogowych.