Eksploatacja ciągników rolniczych

Każdy rolnik doskonale zdaje sobie sprawę, że bez sprawnego i zadbanego sprzętu daleko nie zajedzie. Najlepszym tego przykładem jest ciągnik rolniczy, gdyż jest to niemal podstawowe narzędzie rolnika do generowania zysków z upraw roślinnych. Ciągnik wykorzystywany jest niemal na każdym etapie wzrostu roślin. Począwszy od siewu, przez pielęgnację, aż po zbiory plonów.

Jak dbać o ciągnik?

filtry do john deereRolnicy posiadający powyżej kilkudziesięciu hektarów pól uprawnych zazwyczaj pochwalić mogą się imponującymi rozmiarami ciągnikami rolniczymi. Króluje w śród nich głównie marka John Deere. Warto jednak pamiętać, że zakup markowego ciągnika rolniczego to nie wszystko, bowiem równie istotna co zakup jest jego właściwa eksploatacja. Biorą pod uwagę ciężkie warunki, w których taki sprzęt pracuje, należy przykładać szczególną uwagę do terminowych wymian olejów i filtrów. O ile wybór oleju zazwyczaj nie stanowi problemu, o tyle filtry do john deere potrafią za sprawą wielkiego wyboru namieszać nam w głowie. Nie chodzi tutaj o typ filtra, bo ten określa producent ciągnika, a o wybór producenta samego filtra. Bowiem im lepszy filtr zakupimy, tym większa szansa, że nasz sprzęt będzie lepiej chroniony, co pozwoli wydłużyć żywotność silnika. Jest to o tyle istotne, że przy wydatku rzędu kilkunastu tysięcy złotych na remont silnika, możemy odwlec ten moment jak najdłużej w czasie.

Dobry gospodarz to nie tylko ten, który potrafi szybko zarobić pieniądze, a ten, który dodatkowo potrafi utrzymać swój sprzęt w nienagannej kondycji, by był zawsze gotowy do działania. Oczywiście wymaga to pewnych nakładów finansowych, ale te z pewnością procentują po pewnym czasie. Sprzęt na naprawy serwisowe należy powierzać zaufanym fachowcom i to nie zawsze tym z markowych serwisów.