Efektywne czyszczenie dywanu

Nie da się ukryć, że w wielu domach znaleźć jeszcze można wykładziny dywanowe oraz same dywany. Trzeba przyznać, że mogą one sprawiać, że w pomieszczeniach gdzie są one pościelone czujemy się bardziej komfortowo niż w miejscach gdzie na podłogach znajdują się chociażby płytki ceramiczne. Dywany z biegiem czasu mogą jednak się mocno zabrudzić i warto wiedzieć co w takim przypadku by należało zrobić. 

Techniki prania dywanów 

carpet cleaningDywany mają to do siebie, że stosunkowo łatwo mogą „łapać” najróżniejsze zanieczyszczenia. Wystarczy najzwyklejsza codzienna eksploatacja naszych dywanów i może się okazać, że po jakimś czasie włókna z jakich zostały one stworzone nie będą prezentowały się już tak ciekawie jak na początku gdy dopiero kupiliśmy nasz dywan. Od jakiegoś czasu dywany można jednak efektywnie czyścić dzięki nowoczesnym metodom. Takie techniki określane są z angielskiego mianem carpet cleaning. Na chwilę obecną dywany czyści się w zasadzie dwiema podstawowymi metodami. Pierwszą z nich jest technika ekstrakcyjna. Polega ona na nakładaniu na dywany specjalnej piany aktywnej, która może skutecznie wywabiać najróżniejsze zanieczyszczenia. Po jakimś czasie taka piana jest usuwana z dywanu przy użyciu specjalnego odkurzacza piorącego. Metoda ta jest skuteczna jednak głównie przy jakichś delikatnych zabrudzeniach, które dotyczą jedynie runa naszego dywanu czyli warstwy położonej na górze. 

Jeśli mamy do czynienia z bardzo poważnymi zabrudzeniami na naszym ulubionym dywanie to zamiast od razu decydować się na jego wymianę na nowy to warto skorzystać z usług firm zajmujących się praniem dywanów metodą na wskroś. W tym przypadku dywan musi już zostać zabrany z domu klienta i po przeprowadzeniu prania jest on wysuszony i przywieziony na miejsce.