W Polsce mamy bardzo wiele miast, do których warto się wybrać, aby zwiedzać okoliczne atrakcje oraz poznawać kulturę danego miasta. Każde miasto jest inne od drugiego i dlatego bardzo ciężko jest się zdecydować na odpowiednie miasto. Do wyboru mamy zarówno te największe miasta w Polsce, ale także te mniejsze skrywają pełno atrakcji.

Czy Kielce są odpowiednim miejscem na wycieczki?

wycieczki szkolne KielceGłodni atrakcji są zarówno dorośli, jak również dzieci ze szkół. Oczywiście województwo świętokrzyskie kojarzy nam się z pasmem najstarszych górskich szlaków w Europie. Góry Świętokrzyskie mimo tego, że są niewysokie to wielu turystów udaje się tam aby wędrować pasmem gór. Jednak ziemia Świętokrzyska nie oferuje nam tylko i wyłącznie szlaków turystycznych, ale także posiada wiele średniowiecznych zamków, jaskiń oraz niezwykłych tworów przyrodniczych. Wycieczki szkolne Kielce są świetnym pomysłem, aby dzieci poznały historię tego miasta oraz zobaczyły Łysą Górę znajdującą się niedaleko Kielc. Na Starym Mieście w Kielcach możemy zwiedzić najpiękniejszy pałac Biskupów Krakowskich. Obecnie jest to jedyna najlepiej zachowana w Polsce barokowa rezydencja. W niej bowiem znajduje się Muzeum Narodowe, które posiada bardzo cenne zbiory z dziedziny przyrody archeologii oraz malarstwa. Przechodzące dalej kieleckim rynkiem Starego Miasta znajdziemy ratusz miejski, który już nie istnieje, a jego pozostałości zostały odkryte, gdy archeolodzy dokonywali wykopalisk.

W Kielcach znajduje się również najdłuższy deptak w Polsce o długości prawie półtora kilometra i szerokości 45 m. Zabierając dzieci na wycieczkę szkolną do Kielc na pewno będziemy mieli co im pokazać, a oni z takiej wycieczki będą w pełni zadowoleni. Możemy zabrać ich na zwiedzanie zabytków, a także na okoliczne atrakcje rozrywkowe.