Osteoporoza to choroba w której nasze kości tracą niezbędne minerały i w pewnym sensie ich masa się zmniejsza. Przy tej chorobie mamy większe szanse na złamania i musimy szczególnie uważać. Jest parę grup szczególnie zagrożonych tą właśnie chorobą, dlatego ważne jest, żeby regularnie wykonywać odpowiednie badanie i sprawdzać czy nic nam nie grozi.

Badanie gęstości kości na Mazowszu

gęstość kości badanie warszawaMoja mama jest kobietą po menopauzie i od tamtej pory troszeczkę podupadła na zdrowiu. Poza tym nagle stała się bardzo delikatna i często dochodziło u niej do złamań. Na początku nie zwracałyśmy na to większej uwagi i nie łączyłyśmy tych złamań z menopauzą, ale rozmowa z przyjaciółką uświadomiła mi ,że mama może chorować na osteoporozę. Musiałam więc znaleźć dobrego lekarza, który wykona gęstość kości badanie Warszawa. Koleżanka chciała mi coś polecić, ale okazało się, że w najbliższym czasie nie ma wolnych terminów, a zależało mi żeby badanie zostało wykonane jak najszybciej. Spytałam więc na jednym z forów o zdrowiu o to, jakich lekarzy wykonujących densytometrię w stolicy polecają. Posypały się odpowiedzi i ostatecznie zdecydowałam się na doktora, o którym użytkownicy pisali najczęściej. Okazał się być naprawdę miłym człowiekiem, uspokoił mamę i wyjaśnił jej na czym będzie polegało badanie oraz zapewnił, że nic nie będzie bolało ani nie odczuje dyskomfortu. Wszystko przebiegło więc dobrze i sprawnie.

Gdy podejrzewamy u siebie osteoporozę, koniecznie zgłośmy się na badanie gęstości krwi. Jeśli się boimy, to po wybraniu dobrego lekarza zapytajmy się go o tym jak będzie przebiegało badanie – dla własnego spokoju i komfortu. Kiedy będziemy świadomi jak takie badanie jakim jest densytometria będzie wyglądać, to nie będziemy mieć powodów do obaw.