Idealnym zamiennikiem dla lamp halogenowych są specjalne żarniki LED. Ich główną zaletą jest to, że zużywają znacznie mniej prądu elektrycznego niż zwykłe lampy. Właśnie dlatego są tak często wybierane przez klientów.

Źródło światła, które nie nagrzewa się

żarnik ledOczywiście oświetlenie ledowe jest droższe niż zwykłe oświetlenie, ale trzeba pamiętać, że koszty inwestycji szybko się zwrócą, a oszczędności na pewno będą zauważalne w comiesięcznych rachunkach za energię elektryczną. Żarniki ledowe zapewniają bardzo wysoką jakość światła. To światło może mieć odcień neutralny, zimny lub ciepły. Sam żarnik jest bardzo bezpieczny, bo w przeciwieństwie do innych źródeł światła nie nagrzewa się i na pewno nie spowoduje żadnych poparzeń. W żarniku rozmieszczone zostały diody LED. Ich kąt naświetlenia może być różny. Możliwy jest kąt świecenia o wartości nawet 360 stopni. Taki żarnik led cechuje się też znacznie dłuższą żywotnością niż inne formy oświetlenia. Wynika to np. z faktu, że obudowa żarnika wykonana jest z ceramiki. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych materiałów, jeśli chodzi o obudowę lamp LED. Obudowa ceramiczna żarników LED zapewnia bardzo dobrą przewodność cieplną. Dzięki temu ciepło przedostaje się na zewnątrz, a nie jest gromadzone w źródle światła. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że obudowa ceramiczna stanowi bardzo dobry izolator elektryczny. Dzięki temu obudowa zapewnia pełne bezpieczeństwo w czasie użytkowania żarnika LED. Żarnik zapewni odpowiednią ilość światła, która wystarczy do oświetlenia danego pomieszczenia.

Poza tym żarniki stosowane są również do oświetlania poszczególnych urządzeń znajdujących się w domu. Żarnik można zainstalować np. w okapie kuchennym. Takie źródła światła stosowane są również do oświetlania posesji czy dużych placów budowy.

Kategorie:Dom