Ochrona oczu była najbardziej podstawowym elementem wyposażenia gracza asg. Niemal do znudzenia wbijaliśmy do głowy młodym kolegom, że w kwestii ochrony nie ma miejsca na oszczędności, i tylko najlepszy sprzęt zda egzamin, co wielokrotnie potwierdziło się na niejednej strzelance, gdy tanie, bezfirmowe okulary zwyczajnie nie wytrzymywały jednego uderzenia.

Kontrastowe okulary ochronne od Uvexa

okulary ochronne uvexNie trzeba było daleko szukać, by znaleźć porządne okulary ochronne do strzelanek. Każdy sklep militarny posiadał całą ich masę, choć doświadczeni gracze wybierali okulary od sprawdzonych i uznanych producentów. Okulary takie były zawsze atestowane i posiadały znacznie większą wytrzymałość, często wchodzącą już na profesjonalne poziomy. Bardzo popularne były kontrastowe okulary ochronne Uvex, najczęściej bursztynowe lub żółte, bo nie dość że świetnie chroniły oczy przed nawet najmocniejszymi uderzeniami, to jeszcze pozwalały na poprawę widoczności w warunkach słabego oświetlenia, wieczorem, czy podczas gry w pomieszczeniach. Ich wytrzymałość była nie do przebicia, bo wiele modeli było przeznaczonych nie do gry, a do użytku w zakładach przemysłowych, gdzie zdecydowanie łatwiej było o uszkodzenia i wypadki. Uvex był również popularny ze względu na konkurencyjne ceny, a w ich ofercie każdy mógł znaleźć odpowiednie okulary dla siebie, niezależnie od budżetu na nie przeznaczonego.

Bardzo wiele okularów było modelami wielofunkcyjnymi, mogącymi służyć nawet jako okulary słoneczne, a po nałożeniu nakładek ochronnych, oddzielających okulary od twarzy, chroniły zarówno przed uderzeniami jak i przed pyłem i dymem w ograniczonym stopniu, podobnie do gogli. Wielu kolegów zaczęło także używać owych okularów w pracy, zastępując standardową ochronę oczu.